tv3.lv

Izgāžas KNAB vadītāja amata kandidātu konkurss; izbrāķēts arī Streļčenoks

Bez rezultāta beidzies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja amata konkurss. Izbrāķēti visi desmit pretendenti, kuri vēlējās kļūt par biroja jauno priekšnieku. Par nepiemērotu amatam atzīts arī esošais KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

2016. gada 28. oktobrī 20:09

Kandidātu atlases komisija vērtēja deviņas pamatprasības, kādām pretendentiem jāatbilst, lai kvalificētos konkursa nākamajai kārtai. Taču iemesli, kāpēc pilnīgi visi kandidāti izbrāķēti, netiek atklāti. Komisijas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš vien informēja, ka konkurss ir beidzies bez rezultāta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komisijas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš:

Tas, ko mēs esam vērtējuši ir, vai kāds no šiem desmit pretendentiem, ir atbilstošs tam, lai viņu virzītu tālāk uz otro kārtu. Un šajā gadījumā mēs esam pieņēmuši vienbalsīgu lēmumu, ka – nē, neviens no pretendentiem nav virzāms tālāk, ir rīkojams atkārtots konkurss.

Krieviņa vadībā kandidātus vērtēja ģenerālprokurors, Satversmes aizsardzības biroja direktors un Drošības policijas priekšnieks.

Konkursa pirmajā kārtā tika vērtētas tikai pamatprasības. Lai pretendētu kļūt par KNAB priekšnieku ir jābūt Latvijas pilsonim, jāzina latviešu valoda un divas svešvalodas. Jābūt augstākajai izglītībai un jurista kvalifikācijai, kā arī vismaz triju gadu pieredzei vadošā amatā valsts pārvaldē vai tiesībaizsardzības jomā. Pretendents nedrīkst būt pensijas vecumā un nedrīkst būt sodīts. Kandidātam ir jāatbilst prasībām, lai saņemtu pielaidi valsts noslēpumam. Par KNAB vadītāju nedrīkst kļūt ārvalstu specdienestu darbinieks.

Kādu iemeslu dēļ kandidāti izbrāķēti, netiek atklāts, jo tā ir ierobežotas pieejamības informācija.

Komisijas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš:

Sīkāk, protams, par to, kas kuram pretendentam nederēja, es neinformēšu publiski.

Tāpēc nav skaidrs, kāpēc pirmajā kārtā vērtējot tikai lielākoties formālas prasības, par nepiemērotu amatam atzīts biroja esošais priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, kurš atzinis, ka ir piedalījies konkursā. Šāds iznākums līdz ar to rada jautājumu, kā Streļčenoks var vadīt KNAB, ja reiz arī viņš ir atzīts par nederīgu šim amatam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Streļčenoks piektdien komentārus nesniedza. Bet KNAB preses sekretāre norādīja, ka Streļčenoks iepazīsies ar komisijas lēmumu un lems par turpmāko rīcību.

Uz jautājumiem neatbildēja arī valdības vadītājs Māris Kučinskis, kura pārraudzībā ir KNAB. Kučinska preses sekretārs informēja, ka premjers ir nepatīkami pārsteigts par situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar KNAB konkursu, un viņam vismaz pagaidām nav skaidrs, kādi bijuši iemesli tam, ka konkurss beidzies bez rezultātiem.

Taču premjers respektē komisijas darba iznākumu un vienlaikus uzdevis divu nedēļu laikā piedāvāt risinājumus, kā rīkoties tālāk.

Neizpaužamas ir arī ziņas, kurš startēja konkursā. Taču no desmit pretendentiem četri savu dalību ir atzinuši. Bez Streļčenoka par KNAB vadītāju vēlējās kļūt bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis, bijušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš un Latvijas Juristu apvienības vadītājs Rihards Bunka.

Kad komisija bija saņēmusi kandidātu pieteikumus, Krieviņš situāciju vērtēja kā cerīgu. Lai arī kandidāti tomēr izrādījās bezcerīgi, jo atzīti par nepiemērotiem vadīt KNAB, optimismu viņš nav zaudējis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komisijas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš:

Es domāju, ka mūsu valsts, neskatoties uz to, ka tajā dzīvo aptuveni divi miljoni cilvēku, ir pietiekoši liela, lai mēs spētu atrast savās rindās cilvēku, kurš varētu būt labs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs.

Streļčenoka pilnvaras beidzas pēc trīs nedēļām. Kamēr KNAB jaunais vadītājs nebūs izraudzīts un apstiprināts Saeimā, biroja priekšnieka pienākumus pildīs viens no Streļčenoka vietniekiem.

Video

Par turpmākajiem soļiem tātad tiks lemts tuvāko divu nedēļu laikā. Tostarp, vai kas maināms kārtībā, kā tiek meklēts KNAB priekšnieks. Par to, ka izmaiņas ir nepieciešamas, iestājas Saeimas Aizsardzības un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis.

Video

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm