Internetā sākta anonīma Zemessardzes nomelnošanas kampaņa

Sociālajos tīklos plašu rezonansi izpelnījušies kāda blogera raksti par viņa piedzīvojumiem Latvijas Zemessardzē… Tiek uzskaitītas kļūdas un neizdarības, kas, viņaprāt, Zemessardzi padara par vāju organizāciju, ko bruņota konflikta gadījumā ienaidnieks viegli varētu iznīcināt. Bruņoto spēku vadītāji nenoliedz, ka… savas problēmas Zemessardzē ir taču šīs anonīmās atklāsmes dēvē par nomelnošanas kampaņu.

2016. gada 4. decembrī 10:14

Atklāsmes par notiekošo Zemessardzē publicē persona ar segvārdu Herberts Cukermans. Raksti ievietoti kāda Ivara Čiekura blogā un izpelnījušies plašu rezonansi. Autors kritizē aizsardzības jomā notiekošo un uzskaita lietas, kas atmasko Zemessardzes patieso stāvokli. Tostarp Latvijas aizstāvjiem trūkstot ekipējuma, un, lai piedalītos mācībās, daudz kas jāpērk pašiem. Blogeris arī salīdzina Latvijas un pārējo Baltijas valstu zemessargu aprīkojumu un apgalvo, ka mūsējiem tas esot daudz švakāks. Šo ierakstu komentēšanā aktīvi iesaistījušies citi zemessargi, un, galu galā, tie nonākuši arī citos medijos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr gan aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, gan NBS komandieris Raimonds Graube uzsver, ka pārmetumi tiek saņemti laikā, kad ir skaidri iezīmēta Zemessardzes attīstība, tostarp tehniskā nodrošinājuma ziņā.

Jāpiebilst, ka šonedēļ valdībā tika apstiprināts Bruņoto spēku attīstības plāns nākamajiem 10 gadiem, kas paredz, ka turpmāk  ekipējuma iegādei tiks novirzīti 20% aizsardzības budžeta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm