tv3.lv

Interesanti! Vai Sieviešu dienā dāvinām kaitīgus ziedus?

Tuvojoties 8. martam, ziedu vairumtirdzniecības vietās sākusies pastiprināta rosība. Pārdevēji neslēpj, ka jau vairākus gadus tieši Sieviešu dienā puķēm ir lielākais noiets visa gada laikā.

2016. gada 5. martā 22:13

Tikmēr dabas draugi ceļ trauksmi. Viņi vērš uzmanību uz apstākļiem kādos ziedi daudzās eksportētājvalstīs tiek audzēti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Plantācijas apsmidzina ar ķimikālijām, kas piesārņo vidi un negatīvi ietekmē cilvēku veselību.

Gada ienesīgākie svētki

Pie vienas no vairumtirdzniecības bāzēm ik pa brīdim piebrauc smagās mašīnas pilnas ar ziediem. Darbinieki naski izkrauj kastes ar puķēm. Turpat rosās arī aģenti, kuri mazumtirgotāju uzdevumā nolūko piemērotākos ziedus saviem klientiem. Tik liela rosība bāzē valda tikai dažas dienas – īsi pirms 8. marta.

Uzņēmuma Ziedu ekspresis tirdzniecības vadītājs Edgars Jurkēvičs pacilāti stāsta, ka 8. marts uzņēmumam ir lielāki svētki gadā. ”Tas apjoms, ko mēs iepērkam ir milzīgs. No mūsu bāzes ziedi ceļo tālāk uz mazumtirdzniecības vietām visā Latvijā,” piebilda Jurkēvičs.

Populārākie ziedi 8. martā ir tulpes. ”Pērk arī citas pavasara puķes. Klienti pasūta arī pušķus, kas veidoti no dažādiem ziediem,” skaidroja floriste Antra Pugaine.

Brīdina par kaitējumu videi un veselībai

Tikmēr dabas draugi aicina aizdomāties par apstākļiem, kādos ziedi tiek audzēti. Eksportē ne tikai Holande, bet arī Kenija, Tanzānija, Kolumbija un Ekvadora. Starptautiskā

Darba tiesību fonda pētījums atklājis, ka jaunattīstības valstīs puķu audzēšanai izmanto ķimikālijas, kas atstāj negatīvu ietekmi uz plantāciju darbinieku veselību – rodas elpošanas problēmas, parādās izsitumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ķimikālijas arī piesārņo dabu. Biedrības Zaļā brīvība pārstāvis Jānis Brizga akcentē, ka Āfrikā nekautrējas izmantot arī Eiropā sen jau aizliegtas ķimikālijas.

Brizga gan piebilda, ka pēc dabas draugu aktivitātēm situācija pasaulē mainās uz labo pusi. Ir ieviestas vairākas griezto ziedu sertifikācijas, kas norāda, ka audzēšanas procesā netiek izmantotas bīstamās ķimikālijas.

Vairumtirgotāji iepērkot sertificētu preci

Latvijas vairumtirgotāji ziedus iepērk no daudzām valstīm. Ziedu ekspresis tirdzniecības vadītājs Jurkēvičs uzsver, ka viņa uzņēmums iepērk tikai sertificētu preci. Savukārt mazumtirgotāji atklāj, ka uzticas vairumtirgotāju kompetencei.

Jau tradicionāli 8. martā puķēm ir lielākais noiets visa gada laikā un nekas neliecina, ka šogad situācija mainīsies.

Tālāk popularitātes reitingā seko Valentīna diena un Mātes diena.

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm