Incidents lidostā “Rīga”: lidaparāts sācis nolaišanos, pirms no skrejceļa nobraukusi cita lidmašīna

Piektdien Rīgas lidostā Norvēģijas lidsabiedrības “Norwegian” pasažieru lidmašīna sākusi nolaišanos, kad uz skrejceļa vēl atradies kāds biznesa aviācijas lidaparāts, apstiprināja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) un Latvijas Gaisa satiksmes (LGS) pārstāvji.

2021. gada 5. novembrī 18:01

CAA pārstāvis Aivis Vincevs informēja, ka CAA ir saņēmusi ziņojumu no LGS, ka noticis incidents, kurā iesaistīts biznesa gaisa kuģis, kas pabeidza manevru – nobraukšanu no skrejceļa, un “Norwegian” lidaparāts, kas devās uz nolaišanos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biznesa gaisa kuģis ir mazāks, tāpēc arī tā ātrums ir mazāks. Ticis saņemts brīdinājums, ka starp abiem lidaparātiem ir pārāk maza distance, tāpēc pasažieru lidmašīna atkal palielinājusi augstumu un veikts otrs aplis pirms nolaišanās.

LGS pārstāvis Arnis Lapiņš aģentūrai LETA norādīja, ka “Norwegian” lidmašīna, kas lidojusi no Oslo, gājusi uz nosēšanos, bet iepriekšējā lidmašīna pārāk lēni atbrīvojusi skrejceļu.

Viņš skaidroja, ka šādā situācijā dispečeram ir pienākums laist lidmašīnu uz otru nolaišanās apli, kas arī izdarīts. Lapiņš uzsvēra, ka tā ir standarta rīcība šādā situācijā, viss ir ticis izdarīts savlaicīgi un nav bijis nekas bīstams.

Gan Lapiņš, gan Vincevs uzsvēra, ka situācija nav bijusi tuvu sadursmei, un viss ir noticis atbilstoši procedūrām. LGS atbilstoši procedūrai veiks iekšējo izmeklēšanu, un arī CAA situāciju izskatīs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm