tv3.lv

Būtiski augusi Latvijas iedzīvotāju drošības sajūta, secināts pētījumā

Valsts policija kā jau katru gadu pasūtīja tirgus un sabiedriskās domas pētījuma centra SKDS aptauju Attieksme pret Valsts policiju.

2016. gada 9. martā 8:23

Pētījuma dati ir iepriecinoši – salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, būtiski augusi Latvijas iedzīvotāju drošības sajūta, turklāt vairāk cilvēku ir informēti par rīcību, saskaroties ar noziedzīgiem nodarījumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunākās aptaujas dati liecina, ka iedzīvotāju uzticība Valsts policijai ir augusi. Pēdējā gadā Valsts policijā palīdzību lūguši 17% Latvijas iedzīvotāju. Tas ir par procentpunktu vairāk nekā uzrādīja pagājušā gada aptauja. Visbiežāk cilvēki policijā vērsušies, lai ziņotu par pret sevi vērstu likumpārkāpumu. Nākamie izplatītākie gadījumi, kad cilvēki meklējuši palīdzību, ir bijusi vēlme saņemt konsultāciju par konkrētas problēmas risināšanu un informēšana par iespējamu likumpārkāpumu.

No visiem cilvēkiem, kuri pēdējā gada laikā piedzīvojuši pret sevi vērstu noziedzīgu nodarījumu, policijā vērsušies 76%. Savukārt gadu iepriekš likumsargu palīdzību meklēja par 7% mazāk iedzīvotāju nekā šogad – vien 69%. Ņemot vērā šo tendenci, SKDS direktors Arnis Kaktiņš norāda: “Varam izvirzīt pieņēmumu, ka gadījumi, kad lietas nenonāk policijā, samazinās.”

Tāpat pētījumā tika noskaidrots, ka iedzīvotāji savā dzīvesvietā jūtas drošāk nekā aizvadītajos gados. Uz jautājumu, kurā bija jānoliedz vai jāapstiprina apgalvojums “Savā dzīvesvietā un tās apkārtnē es jūtos droši”, 52% iedzīvotāju snieguši atbildi “drīzāk piekrītu”, 22% – “pilnībā piekrītu”, 16% – “drīzāk nepiekrītu”, bet 5% – “nemaz nepiekrītu”. Savukārt pērnajā gadā uz šo pašu jautājumu ar “drīzāk piekrītu” atbildējuši par 5% mazāk iedzīvotāju nekā šogad, bet pilnībā šim apgalvojumam piekrituši par 9% mazāk iedzīvotāju.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, vairāk cilvēku zina, kā uz nozieguma vietu izsaukt Valsts policiju. Par šīm iespējām ir informēti 92% Latvijas iedzīvotāju.

Tiesa gan, arvien ir rādītāji, kas jāuzlabo. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis akcentē, ka Latvijas iedzīvotāji ir priviliģēti dzīvot salīdzinoši drošā valstī. Tomēr aizvien 70-80% iedzīvotāju jūt bažas, ka viņi varētu ciest no noziedzīga nodarījuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpēc ļoti liela uzmanība šobrīd un arī turpmāk tiks pievērsta iedzīvotāju informēšanai. “Pētījums pierāda, ka Latvijas iedzīvotāji jūtas drošāk, kad uz ielas redz policijas auto. Diemžēl ierobežoto resursu dēļ mēs nevaram nodrošināt, lai uz katras ielas būtu ekipāža. Tāpēc stiprināsim iespējas reaģēt uz izsaukumiem, un arī turpmāk pastiprinātu uzmanību pievērsīsim likumpārkāpumu prevencijai.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm