tv3.lv

Iestādītas Bībeles tulkotāja Glika ozolu atvases

Rīgas Kultūru vidusskolas priekšā tika iestādīts ozols, kas ir izaudzēts no Bībeles tulkotāja Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem stādītā ozola zīles. Šo īpašu ozolu stādīšana visā Latvijā turpināsies arī citviet.

Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš sanākušos skolas jauniešus aicināja ieklausīties Bībeles tekstā: “Dievs teica, lai uz zemes zaļo augi, stādi, kas briedina sēklu, augļu koki, kas nes augļus.”

Sanākušie ieradās iestādīt nelielu, var teikt, slavena ozola atvasi. Šis piecus gadus vecais stāds ir izdīdzis no Johana Ernsta Glika stādīto ozolu zīlēm. Kultūru vidusskolas skolēniem šī ir iespēja uzzināt par seno, Latvijai svarīgo notikumu.

“Šis ozols simbolizē Bībeles iztulkošanu, tieši ar to tas ir svarīgi. Tā ir pirmā tulkotā grāmata latviešu valodā,” teic 7.b klases skolēni Toms un Eduards.

Kultūru vidusskolas direktore stāsta, ka viņa ar prieku piekrita pie skolas iestādīt šo plaši zināmā ozola atvasi. Baznīca ir tuva šai vidusskolai jau no tās aizsākuma, kas notika, saplūstot divām skolām.

“Apvienojoties Sarkandaugavas kristīgajai un Japāņu vidusskolai. Mums šīs kristīgās saknes ir, un visus šos 20 pastāvēšanas gadus mēs draudzējamies ar Rīgas Doma baznīcu,” pauž Rīgas Kultūru vidusskolas direktore Dace Lazda.

Kopumā pirms pieciem gadiem savākti aptuveni 15 kilogrami Glika stādīto ozolu zīļu. No tām izdiedzēti 1500 jaunu ozolu. Tagad ozoli tiek stādīti gan pie baznīcām, gan citās svarīgās vietās un, protams, pie daudzām skolām, jo Gliks izglītoja latviešus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tikko kā tiek iztulkota latviski Bībele, protams, kāda jēga no Bībeles, ja latvieši to neprot lasīt, tad tūdaļ nāk skolas, tās ir saistītas ar Glika vārdu,” saka Rīgas Doma dekāns.

Ozolu stādīšana, paredzams, turpināsies līdz pat rudenim visā Latvijā. Iecerēts iestādīt vairākus simtus Glika jauno ozolu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm