Ieskaties, kā izskatās Rīgā piestājušā ASV Jūras spēku karakuģa iekšpusē

15. septembrī 20:00

Rīgas ostā ienācis pamatīgi apbruņotais ASV Jūras spēku karakuģis, iznīcinātājs “Paul Ignatius”, ASV Jūras kara flotes sekretārs, uz kura klāja ir divi helikopteri, lielgabali, kam darbības rādiuss ir simtiem kilometru. TV3 Ziņas devās uz tā abordāžu.

Kuģa bāzes vieta ir Spānijā, bet pašreizējo patruļu tas sāka augustā, un pirmā osta Baltijas jūrā bija Tallina, bet tagad tas piestājis Rīgā. Apkalpe stāsta, ka piedzīvojumu netrūkst un kuģis pabijis arī ekstrēmās vietās.

Konors Vilsons
leitnants

“Pirms tam bijām pie Ziemeļu polārā loka, kā redzējāt, kuģa priekšpuse ir nokrāsota zilā krāsā, bija īpaša ceremonija, esam lepni, jo šādi gadījumi ASV flotē nav pārāk bieži.”

Kuģa atrašanās Baltijas jūrā ir kā apliecinājums ASV Jūras spēku stingrajai apņēmībai iestāties par drošību visā Eiropā, kā arī pastiprina ciešo saiti starp ASV un Latviju. Kuģis aprīkots ar dažādiem radariem un lielgabaliem.

“Ja runājām par šaušanas attālumu, tas ir atkarīgs no ieroču tipa – sākot no pārsimt jardiem līdz tūkstošiem jūdžu,” saka leitnants.

“Ja redzam, ka kuģim tuvojas raķetes, izmantojam šo ekipējumu, lai novērstu raķešu uzmanību un tās apmānītu. Tas ir domāts tikai aizsardzībai,” skaidro leitnante Sāra Ordinga.

Uz klāja atrodas divi helikopteri, kuri var gan izlūkot apkārtni, gan dot graujošu triecienu pretiniekam.

“Mums vienmēr līdzi ir radars, kas ļauj redzēt “lielo bildi”, kas ir apkārt. Iekšā ir ierīce, ko varam iemest ūdenī, un redzēt, vai dzelmē neslēpjas zemūdenes. Helikopteru var aprīkot ar “Hellfire” raķetēm un torpēdām,” stāsta leitnants Stīvens Agidelo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kuģis nosaukts par godu kādreizējam ASV Jūras kara flotes sekretāram Paulam Igantiusam, viņš 101 gadu vecumā vēl nesen pats kuģi apciemojis. Uz kuģa tā ir vairāk nekā 300 cilvēku liela apkalpe, un brīvos brīžos te skan arī ģitāras melodijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm