Iekšlietu ministrs melnajā sarakstā iekļāvis vairākus Krievijas un Baltkrievijas pilsoņus

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) iekļāvis tā dēvētajā melnajā sarakstā vairākus Krievijas un Baltkrievijas pilsoņus, atzinis ministrs, kurš amatā stājās pērn decembrī.

23. janvārī 10:18

Ministrs šo personu vārdus neatklāja, taču pieminēja, ka šie cilvēki bija saistīti ar kaimiņvalstu varas struktūrām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar Imigrācijas likumu, iekšlietu ministrs lēmumu par personas iekļaušanu ārvalstnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta, var pieņemt tikai pēc kompetentas valsts iestādes, piemēram, specdienesta, atzinuma.

Imigrācijas likumā teikts, ka iekšlietu ministrs lemj par ārzemnieka iekļaušanu sarakstā, ja pastāv kāds no septiņiem apstākļiem, piemēram, kompetentām valsts iestādēm ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā. Tāpat ārzemnieku ministrs var iekļaut sarakstā, ja ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks rada draudus valsts drošībai vai sabiedriskajai kārtībai un drošībai vai iestādes sniegušas informāciju, kas liedz ārzemniekam ieceļot un uzturēties Latvijā.

Saskaņā ar likumu ārzemniekam, par kuru pieņemts iekšlietu ministra lēmums, viena mēneša laikā ir tiesības to pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā. Pieteikuma iesniegšana tiesā neaptur lēmuma izpildi un pieteicējs nav tiesīgs lūgt tiesai apturēt šā lēmuma darbību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm