Iedzīvotāji kļuvuši pozitīvāki, vērtējot valsts kopējo situāciju, secināts pētījumā

Jaunākais “Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījums liecina, ka, salīdzinot ar janvāri, februārī iedzīvotāji bijuši pozitīvāki, vērtējot gan Latvijas kopējo situāciju, gan valsts ekonomiskā stāvokļa izmaiņas nākotnē. Taču ģimenes materiālā stāvokļa novērtējums februārī ir nedaudz pasliktinājies.

2017. gada 14. aprīlī 19:25

Pētījuma mainīgās daļas ietvaros tika noskaidrots arī iedzīvotāju viedoklis par Latvijas vides situāciju, faktoriem, kas Latvijas videi nodara lielāko kaitējumu, “zaļa” dzīvesveida priekšnoteikumiem un videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanu. Plašāki pētījuma rezultāti un ekspertu komentāri par iegūtajiem rezultātiem tiks publiskoti 19. aprīlī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā liecina pētījums, februārī iedzīvotāji bijuši pozitīvāki, izsakot viedokli par Latvijas kopējās situācijas attīstību – šis vērtējums paaugstinājies par četriem indeksa punktiem (no -33 līdz -29). Tāpat nedaudz uzlabojies arī Latvijas ekonomikas stāvokļa izmaiņu vērtējums, kas pakāpies par trīs indeksa punktiem no -29 līdz -26. Tikmēr pārējās kategorijās aptaujātie bijuši kritiskāki.

Lai arī iedzīvotāji jau vairākus mēnešus ir izrādījuši optimismu, analizējot ģimenes materiālo situāciju, februārī aptaujāto pozitīvisms ir nedaudz mazinājies. Par diviem punktiem krities gan ģimenes materiālā stāvokļa novērtējums (no -9 līdz -11), gan tā nākotnes prognozes (no +7 līdz +5). Tomēr lielākais kritums februārī redzams Latvijas pašreizējā ekonomikas stāvokļa vērtējumā, kas noslīdējis par pieciem indeksa punktiem – no -30 līdz -35.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm