Iebraucēji no Krievijas maina savu auto numurzīmes, lai izvairītos no vietējo agresijas

Policija pieķērusi jau 38 autovadītājus, kas Latvijā pārvietojās ar nelegāliem auto numurzīmju dublikātiem. Vainīgie ir autovadītāji no Krievijas, kas pašrocīgi nomainīja numurus. Viņi skaidro, ka to darījuši tādēļ, ka baidījās no vietējiem iedzīvotājiem, kuri, pamanot Krievijas simboliku, varētu viņiem uzbrukt saistībā ar Krievijas izvērsto karu Ukrainā.

Automašīnas ar nelegālajām numurzīmēm Rīgas ielās manāmas arvien retāk, tomēr pilnībā šo dīvaino netikumu, kas nācis no lielā austrumu kaimiņa, tā arī nav izdevies izskaust.

Līdz ar Krievijas karu Ukrainā Latvijā šogad parādījušās neredzēti daudz automašīnas no Krievijas, un šoruden novērota tendence, ka daļa no šīm mašīnām pārvietojas, izmantojot numuru dublikātus, uz kuriem nav redzama valsts atpazīšanas zīme – karodziņš -, ne citas norādes, kas tas par numuru. Reaģējot uz iedzīvotāju ziņojumiem, policija pieķērusi jau 38 autovadītājus, kuriem par šo pārkāpumu uzlikti naudas sodi 55-140 eiro apmērā. Baltās numurzīmes Rīgas ielās manītas arī šonedēļ.

Naudas sods tiek piemērots uzreiz! Daļēji izmainītā numurzīme tiek konfiscēta. Faktiski visos gadījumos automašīnā atrodas oriģinālās numurzīmes, kuras tad arī nomaina un turpina kustību.

No viņu paskaidrojumiem izriet, ka numurzīmes tiek izgatavotas Krievijā, tālāk jau, atstājot mītnes zemi, viņi, pārbraucot pāri robežai, šīs numurzīmes samaina.

Šādas numurzīmes komplekts internetā izmaksā 3000 rubļu, ap 50 eiro, un apķērīgie Krievijas uzņēmēji savu produktu mēģina notirgot, uzsverot, ka ar šādiem numuriem braukt pa Eiropas valstīm esot drošāk, lai gan tās ir pilnīgas muļķības. Robežsargi šādus numurus nav novērojuši, tātad Krievijas iebraucēji tos pašrocīgi nomaina, tiklīdz šķērso robežu. Galvenais iemesls – vēlme palikt anonīmiem, neuzsverot savu piederību Krievijai, lai gan panākts tieši pretējais efekts – numuri piesaista kā garāmgājēju, tā policijas uzmanību.

Juris Jančevkis
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

“Tie paskaidrojumi nemainās – vairums skaidro, ka apzinās iespējamos draudus sev kā Krievijas Federācijas iedzīvotājiem, transportlīdzekļu īpašniekiem, tas galvenais motīvs ir tieši tas, lai izvairītos no iespējamās agresijas, kas varētu būt vērsta pret viņiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neviens gadījums, kad šāds auto ar nenosakāmo numuru būtu, piemēram, aizbraucis no benzīntanka nesamaksājis vai kā citādi ļaunprātīgi izmantojis to maskēšanās nolūkos, nav konstatēts.

Žurnālists
Medijos jau 15 gadus, interesē kā Latvijas notikumi, tā starptautiskā dienas kārtība. Veidojis daudz stāstu par migrācijas problēmām. Uzskata, ka viena no lielākajām Latvijas problēmām ir korupcija, tādēļ jūt gandarījumu, ja izdodas izgaismot noziegumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm