tv3.lv

IDB rosina sākt kriminālvajāšanu pret VUGD amatpersonu par laimesta neuzrādīšanu deklarācijā

Iekšējās drošības birojs (IDB) Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, informēja IDB.

21. maijā 10:10

Izmeklēšanā noskaidrots, ka VUGD amatpersona, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā deklarāciju, nenorādīja ziņas par azartspēļu laimestos gūtajiem ienākumiem vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, kā arī neiesniedza Valsts ieņēmumu dienestā gada ienākumu deklarāciju. Tādējādi amatpersona izvairījusies no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas vairāk nekā 100 000 eiro apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par VUGD amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – izvairīšanās no nodokļu nomaksas – izdarīšanu un Krimināllikuma 219.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – nepatiesu ziņu norādīšana valsts amatpersonas deklarācijā – izdarīšanu.

Iekšējās drošības birojs 2022.gada pirmajā ceturksnī sācis 14 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 72 kriminālprocesos.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos prokuratūrai nosūtīti 11 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 15 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 17 noziedzīgi nodarījumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm