tv3.lv

IDB par Pujāta kritiku: Likuma prasības ir saistošas arī robežsardzei

Iekšējās drošības birojs (IDB) uz Valsts robežsardzes priekšnieka Gunta Pujāta kritiku par IDB izmeklētām lietām norāda, ka birojs savu darbību veic atbilstoši likumam, turklāt likuma prasības ir vienlīdz saistošas visām iestādēm, tostarp robežsardzei.

2019. gada 21. oktobrī 10:33

IDB skaidroja, ka birojs savu darbību veic atbilstoši Satversmei, Kriminālprocesa likumam, Operatīvās darbības likumam, IDB likumam, kā arī citiem normatīvajiem aktiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kriminālprocesi IDB tiek sākti Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā ikvienā gadījumā, kad kļuvis zināms kriminālprocesa uzsākšanas iemesls un pamats, un birojam ir pienākums tos novest līdz Krimināllikumā paredzētajam krimināltiesisko attiecību taisnīgam noregulējumam.

Līdz ar to IDB likumīgās prasības ir vienlīdz saistošas visām IDB likumā minētajām iestādēm, tostarp Valsts robežsardzei.

Pujāts nesen laikrakstam “Neatkarīgā” atzina, ka par maznozīmīgiem robežsargu pārkāpumiem IDB iedarbinot maksimālo sankciju programmu, un Valsts robežsardzes priekšnieka skatījumā tas nav pareizi. Saistībā ar kriminālprocesuālajiem pārkāpumiem šajās lietās viņš ir vērsies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā – lai pārbauda IDB darbības. Arī lietā, kas ierosināta pret Pujāta priekšteci šajā amatā ģenerāli Normundu Garbaru.

“Jebkurš, pat vismazākais iegansts tiek izmantots, lai pēc maksimālas programmas uzsāktu pret mūsu darbiniekiem kriminālprocesuālās darbības,” “Neatkarīgajai” pašreizējo situāciju attiecībās ar IDB raksturo robežsardzes priekšnieks.

Arī pirmdienas rītā LNT raidījumam “900 sekundes” viņš atzina, ka pamatā sūdzība Ģenerālprokuratūrai ir saistīta ar nesamērīgu kriminālprocesuālo piespiedu līdzekļu izmantošanu pret robežsardzē strādājošajiem un bijušajām amatpersonām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mani neapmierina, ka netiek izvēlēti kriminālprocesā līdzekļi tādā apmērā, lai pēc iespējas mazāk iejauktos cilvēktiesībās. No sākuma ir agresīva rīcība un tikai pēc tam skaidroti apstākļi, vai ir vispār noziedzīgs nodarījums un pastāv aizturēšanas pamats,” norādīja Pujāts un piebilda, ka IDB veiktā izmeklēšanas kvalitāte nav atbilstošā līmenī.

Intervija ar Gunti Pujātu

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm