tv3.lv

Helmanis aizvests uz KNAB biroju Rīgā

Mirkli pirms domes ēkas pamešanas Helmanis noteica, ka viņš kopā ar KNAB darbiniekiem “dosies noskaidrot pāris lietas”.

Helmanis arī atkārtoja, ka esot noticis pārpratums saistībā ar viņa slimības lapu, kas tikusi izņemta, atrodoties Amerikas Savienotajās Valstīs. Ogres novada domes priekšsēdētājs atzina, ka ilgi slimojis ar insultu un pēc tam ārstējies.

Atbildot uz jautājumu, kur šajā situācijā varētu būt slimības lapas viltojuma pazīmes, Helmanis sacīja, “ka KNAB tas arī ir jānoskaidro”.

Jau vēstīts, ka KNAB darbinieki trešdienas rītā aizturēja Helmani. KNAB izmeklētāji ilgstoši atradās Ogres novada domes telpās, veicot arī kratīšanu.

Klātesošais Helmaņa advokāts Saulvedis Vārpiņš KNAB kriminālprocesu saistīja ar klienta politisko oponentu darbībām un izteica pieņēmumu, ka KNAB ir ”ietekmējams”. Vārpiņš gan nekomentēja, kas viņam tā liek domāt.

Pašreiz zināms, ka krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Ogres novada domes amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izkrāpa pašvaldības finanšu līdzekļus, izmantojot ārstniecības iestādes ārsta izsniegtu viltotu darba nespējas lapu. Šā gada februārī veikto krāpniecisko darbību dēļ pašvaldībai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 855,71 eiro apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Informācija ziņu aģentūrā LETA liecina, ka 2009. gadā Valsts policija Helmani aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kāds kompromitējošs sižets. Vienlaikus tika aizturēts Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks. Rīgas apgabaltiesā aprīlī Helmanim un Robežniekam atstāja spēkā piespriesto 38 000 eiro sodu par izspiešanu grupā.

Plašāk par tematu LNT Ziņās šovakar plkst. 20.00.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm