tv3.lv

No būvniecības nozares jāspiež ārā nekvalificētais darbaspēks, pauž Grīnbergs

Līdz šim novārtā būvniecības nozarē ir palicis kvalifikācijas jautājums, taču tagad tiks veidota tāda sistēma, kas liks nozarē vairāk ienākt kvalificētam darbaspēkam, bet nekvalificētam – to pamest, tā pauda Būvnieku asociācijas vadītājs Normunds Grīnbergs.

2014. gada 8. septembrī 16:37

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šā gada 1. oktobrī stāsies spēkā jaunais Būvniecības likums un virkne tam pakārtotie Ministru kabineta noteikumi, kas būtiski maina līdzšinējo būvniecības kārtību. Īpašs uzsvars tiks likts uz būvdarbu organizēšanas procesu un iesaistīto pušu atbildību, samazinot birokrātisko procedūru skaitu, pauž Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.

”Jaunais regulējums nosaka katra būvniecības procesa dalībnieka atbildību, kā arī tiek veidots Būvniecības uzraudzības birojs, lai pastiprināti kontrolētu sabiedrisko ēku būvniecību,” norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Tāpat, atšķirībā no iepriekšējā būvniecības procesa kārtības, jaunais regulējums paredz, ka būvatļauja tiek izsniegta, pamatojoties uz būvniecības ieceres iesniegumu un būvprojektu minimālā sastāvā pirms projektēšanas darbu uzsākšanas. Tādējādi lēmums par būvniecību apstrīdēšanu “pārceļo” uz būvniecības procesa stadijas pašu sākumu. Lēmuma pārcelšana uz būvniecības procesa sākumu pasūtītājam palīdzēs novērst pārmērīgu zaudējumu risku, norāda Ekonomikas ministrijas pārstāvji.

Jaunais būvniecības process paredz būvvaldei pieņemt vienu lēmumu – izsniegt būvatļauju līdzšinējo trīs lēmumu vietā (plānošanas un arhitektūras izdevuma izsniegšana, būvprojekta akcepts, būvatļaujas izdošana) pirms pasūtītājam ir tiesības uzsākt būvdarbus.

Šobrīd ir pieņemti visi būtiskākie no jaunā Būvniecības likuma izrietošie Ministru kabineta noteikumi, lai nodrošinātu, ka no šā gada 1. oktobra Latvijā stātos spēkā jauns būvniecības process:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1) Vispārīgie būvnoteikumi;

2) Ēku būvnoteikumi;

3) Noteikumi par būvinspektoriem;

4) Noteikumi par būvspeciālistu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas un būvuzņēmēju civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas kārtību un minimālo atbildības limitu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm