Grevcovai vēl viens kriminālprocess – VDD sāk procesu par okupācijas noniecināšanu

Valsts drošības dienests (VDD) ir noslēdzis pārbaudi saistībā ar Latvijas Republikas Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas (S!) publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma laikā, izlemjot uzsākt kriminālprocesu par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotās Latvijas okupācijas iespējamu rupju noniecināšanu, informēja dienestā.

31. janvārī 11:11

Kriminālprocess uzsākts 2023. gada 30. janvārī saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 pantu – tas ir par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma pret Latvijas Republiku un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VDD atgādina, ka pārbaude par Grevcovas publiskajām aktivitātēm tika uzsākta saistībā ar platformā “TikTok” šā gada 22. janvārī publicētu Saeimas deputātes videouzrunu par Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējumu.

VDD sniegs papildu informāciju par izmeklēšanas gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kā ziņots, Valsts drošības dienests sācis pārbaudi par Grevcovas publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzejā, kuros daļa sabiedrības saklausījusi iespējamu Latvijas okupācijas fakta noliegšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Grevcovas “TikTok” kontā tika ievietots un vēlāk izdzēsts video vēstījums krievu valodā, kurā deputāte klāstīja, ka atnākusi uz “tā saucamo Okupācijas muzeju”. Grevcova video apgalvoja, ka muzejā “nesakrīt fakti” un ka gids stāstot “paralēlo, izdomāto vēsturi”.

“Kas tas par muzeju un tieši kāpēc, kādu mērķu labad tas ir radīts? (..) Apskatījām visus eksponātus, un sapratām – re, kā mūs muļķo, kā mūs muļķo,” video tika paudusi partijas “Stabilitātei” deputāte, kura muzejā redzamo dēvē par “īstu propagandu”.

Vēlāk jau citā video deputāte centusies skaidrot savus izteikumus, paužot, ka Latvijas “okupācijas fakts netiek noliegts, jo šāds periods diemžēl mūsu valsts vēsturē ir bijis”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm