Grāmatu labotāja Ogres bibliotēkā nolietotas grāmatas pārvērš mākslas darbos

Ogres Centrālajā bibliotēkā daudzas nolietotās grāmatas nekļūst par makulatūru, bet pārtop skaistos mākslas un dizaina darbos. Grāmatu atvērumos redzamas bibliotēkas norādes, tautiskie raksti un pat dažādu pasaulē populāru mākslinieku sejas.

Ogres Centrālajā bibliotēkā Liene Kābele savā darbnīcā ne tikai labo grāmatas, bet arī ķeras klāt jaunu grāmatu uzlabošanai, lai tās kalpotu ilgāk. “Tās, kas ir līmētās, mēs vispār caururbjam, sašujam un apvelkam, lai ilgāk kalpo,” viņa skaidro.

Savukārt tās grāmatas, kas vairs nav glābjamas, Liene Kābele pārveido skaistos mākslas darbos. Grāmatu lapu locīšanu un griešanu Liene uzsāka pirms aptuveni pieciem gadiem, kad piekrita palīdzēt iekārtot svētku izstādi bibliotēkā.

Sarežģīts mākslinieka Dalī portrets, kā arī citu zināmu cilvēku sejas, vēl arī grāmatu pulksteņi un tautiskie folkloras raksti. Tagad ir tapuši jau aptuveni 100 dažādi grāmatu mākslas darbi.

“Faktiski tā ir makulatūra, kurai ir dota vēl viena iespēja priecēt cilvēkus.” Māksliniece uzsver, ka apkārt klīst kļūdains uzskats, ka grāmatu locīšanas un griešanas māksla ir radusies Japānā, taču tā nebūt nav. Grāmatu lapu locīšanas tehniku 1950. gados aizsāka kāda ASV māksliniece.

Vairāk nekā 70 gadu laikā šim mākslas veidam ir attīstītas vairākas tehnikas. “Šeit, pieņemsim, Atkinsons ir vienā tehnikā, Frīda ir citā tehnikā, kas ir ēnu tehnika, kas man ļoti patīk. Savukārt Dalī ir vēl citā tehnikā, kas man vispār ļoti, ļoti patīk. Tā ir sarežģīta tehnika,” stāsta Ogres centrālās bibliotēkas grāmatu labotāja.

Ogres Centrālajā bibliotēkā ir šo darbu lielākā kolekcija, bet tagad pa Latvijas bibliotēkām ceļo Lienes Kābeles darbu izstāde. Tāpēc, ja paveicas, arī savā vietējā bibliotēkā varat ieraudzīt šos darbus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm