tv3.lv

Golubeva paziņo par demisiju

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) nolēmusi demisionēt, pirmdien žurnālistiem paziņoja ministre.

16. maijā 12:34

Politiķe šodien esot uzzinājusi, ka, “nesagaidot Iekšlietu ministrijas analītisko ziņojumu par iekšlietu dienestu”, premjers ir pakļāvies Nacionālās apvienības (NA) spiedieniem un nav vairs gatavs atbalstīt viņas darbu. Šādos apstākļos viņa ir nolēmusi atgriezties kā deputāte Saeimā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Marija Golubeva
bijusī iekšlietu ministre (AP)

Šajos apstākļos, lai valsts drošība netiktu apdraudēta ar valdības nestabilitāti, esmu pieņēmusi lēmumu atgriezties Saeimā. Kopā ar kolēģiem no “Attīstībai/Par!” mēs uzskatām, ka premjera piekāpšanās ultimātiem ir nepamatota un nevajadzīga. Tā ir valdību destabilizējoša, un tā nav nacionālās drošības interesēs. Kādus signālus par Latvijas valsts izturību mēs sūtām mūsu sabiedrotajiem un ienaidniekiem, ja 300 margināļi, divas stundas ārdoties pie okupācijas pieminekļa, ir spējīgi sašūpot Latvijas valdību. Bet, nu, tā ir premjera atbildība.

Tāpat viņa informēja, ka patlaban notiek sarunas par turpmāko koalīcijas darbu, taču viņa nedomā, ka apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) tagad pieprasīs NA ministru demisiju, lai “apmierinātu atriebības kāri”.

Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcija un valde pagājušajā nedēļā pieprasīja premjeram Krišjānim Kariņam (JV) atbrīvot no amata Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10. maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, kur cita starpā tika pieļauta Krievijas agresiju atbalstošu cilvēku pulcēšanās.

NA paziņojumā akcentēja, – ja premjers un koalīcijas partneri šajā jautājumā neņems vērā NA viedokli, partijas valde neredz iespēju turpināt darbu šajā valdībā un lems par savu ministru atsaukšanu.

Golubevas demisiju pieprasīja arī daļa opozīcijas deputātu, izskatīšanai Saeimā iesniedzot divus lēmumprojektus par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministrei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr šodien plkst. 12.00 valdošās koalīcijas pulcējās uz ārkārtas sanāksmi, lai apspriestu NA prasīto Golubevas demisiju.

Piektdien notika Kariņa un Golubevas tikšanās, pēc kuras iekšlietu ministre apgalvoja, ka tās laikā premjers nav izteicis pārmetumus par viņas darbu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm