tv3.lv

Golubeva: Eiropai jāgatavojas potenciālam migrantu vilnim no Afganistānas

2021. gada 19. augustā 10:30

Kopš 10. augusta, kad Latvijas-Baltkrievijas pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācijā, Valsts robežsardzei nākas izvērtēt, kurus nelegālos imigrantus ielaist valstī, bet kurus – sūtīt atpakaļ. Iekšlietu ministre Marija Golubeva 19. augusta rītā raidījumā “900 sekundes” atklāja, ka Eiropai nu jāsāk gatavoties nākamajam migrantu vilnim, kas šoreiz nāks no Afganistānas.

Valdība 10. augustā atbalstīja ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijas-Baltkrievijas pierobežā un deva robežsardzei tiesības lietot fizisku spēku, lai nekavējoties atgrieztu personas valstī, no kuras tās nelikumīgi šķērsojušas robežu.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva norāda, ka robežsardze izvērtē katru gadījumu atsevišķi. Cilvēkus, kuriem ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, atpakaļ nesūta.

Lasi vēl – Sārts: Latvijai vai Lietuvai neviens nepārmetīs par savas robežas sargāšanu no nelegālās migrācijas

Viņa apstiprina, ka nelegālie imigranti Baltkrievijas-Latvijas robežu pārsvarā cenšas šķērsot diennakts tumšajā laikā. Tāpat atklāj, ka pagājušajā naktī tie bijuši vien 11 cilvēki, kas nav tikuši ielaisti Latvijas teritorijā, un četri humānu apsvērumu dēļ palikuši valstī.

Kā humānos apstākļus ministre min cilvēku veselības stāvokli, kas var būt izšķirošais lēmumā par viņa nesūtīšanu atpakaļ, bet norāda, ka tas ir Valsts robežsardzes uzdevums, izvērtēt katru gadījumu individuāli.

Vaicāta par publiskajā telpā izskanējušajiem minējumiem, ka vieni un tie paši cilvēki vairākkārtīgi mēģina šķērsot valsts robežu, Golubeva uzsver, ka nav tādas vietas kā robeža starp Baltkrieviju un Latviju, bet nenoliedz, ka ir tādi migranti, kas pāris dienas uzturas Baltkrievijas teritorijā un pēc tam atkārtoti mēģina iekļūt Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat pasaules medijos izskanējusi informācija, ka Latvijā pret imigrantiem tiek izmantots elektrošoks, bet ministre šo informāciju neapstiprina un norāda, ka nav pamata domāt, ka tā varētu būt taisnība.

Šobrīd aktuāls ir ne tikai no Baltkrievijas ieceļojošo migrantu jautājums, bet arī potenciāli iespējamais bēgļu pieplūdums no Afganistānas. Golubeva norāda, ka šobrīd vēl nav iespējams runāt par konkrētu datumu vai tendencēm attiecībā uz šiem migrantiem, bet apstiprina, ka tuvākajā nākotnē šāds pieplūdums ir gaidāms un Eiropai būs jāizlemj, kā rīkoties šajā situācijā, kas būtiski atšķiras no pašreizējās krīzes, kas ir mākslīgi radīta.

Lasi arī – Pabriks lūdzis identificēt afgāņu pilsoņus, kuri palīdzējuši Latvijas misijai Afganistānā, un piešķirt tiem patvērumu

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm