tv3.lv

Golubeva apgalvo, ka Kariņš tikšanās laikā nav izteicis pārmetumus par viņas darbu

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) apgalvo, ka piektdien notikušās tikšanās laikā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (V) nav izteicis pārmetumus par viņas darbu.

13. maijā 19:44

Valsts kanceleja aģentūru LETA informēja, ka premjers Krišjānis Kariņš (V) uzreiz pēc atgriešanās no darba vizītes Kanādā tikās ar politisko partiju apvienību “Attīstībai/ Par!” pārstāvjiem, tostarp iekšlietu ministri. Savukārt pirmdien, 16.maijā, plkst.12 Kariņš ir sasaucis Sadarbības sanāksmes ārkārtas sēdi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšana ir valdības visaugstākā prioritāte. Latvija ir demokrātiska, neatkarīga un tiesiska valsts, kurā tās iedzīvotājiem ir tiesības justies pilnībā drošiem par savas pilsoniskās, demokrātiskās un patriotiskās nostājas paušanu,” norādījis Ministru prezidents.

Savukārt ministre aģentūrai LETA teica, ka tikšanās laikā pārrunāta situācija saistībā ar Nacionālās apvienības (NA) paziņojumu. Tāpat viņa iepazīstinājusi premjeru ar paveikto sabiedriskās kārtības uzturēšanā piektdien, un tikšanās laikā nav izteikti pārmetumi par viņas darbu.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidents 9. un 10.maijā notikušo pie pieminekļa Uzvaras parkā, kur tika izrādīta necieņa Latvijas valstiskumam, vēsturiskai pieredzei un Krievijas kara upuriem Ukrainā, vērtē kā neattaisnojamu rīcību, un šādu situāciju atkārtošanās ir nepieļaujama.

Ministru prezidents ir uzdevis iekšlietu ministrei valdībā iesniegt izvērtējumu par iekšlietu dienestu rīcību 9.maijā un 10.maijā un turpmākās rīcības plānu sabiedriskās kārtības uzturēšanai, ņemot vērā šonedēļ notikušo.

NA Saeimas frakcija un valde saistībā ar notikušo Pārdaugavā prasa Kariņam Golubevu atbrīvot no amata.

NA paziņojumā uzsvērusi – ja premjers un koalīcijas partneri šajā jautājumā neņems vērā NA viedokli, partijas valde neredz iespēju turpināt darbu šajā valdībā un lems par savu ministru atsaukšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Golubevas demisiju ir pieprasījusi arī daļa no opozīcijas deputātiem, izskatīšanai Saeimā iesniedzot divus lēmumprojektus par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministrei.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm