tv3.lv

Ģimenes ārstus neapmierina premjera attieksme un nepietiekamais finansējums

Mediķi, kuri rūpējas par Latvijas iedzīvotāju veselību un sniedz viņiem primāro veselības aprūpi – ģimenes ārsti -, ir sašutuši un gatavojas protesta akcijām.

2016. gada 14. aprīlī 22:34

Uz šādu rīcību ģimenes ārstus esot pamudinājis līdzekļu trūkums, Veselības ministrijas neieklausīšanās ģimenes ārstos, kā arī Ministru prezidenta Māra Kučinska vienaldzība par notiekošo veselības nozarē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Premjers esot aicināts uz tikšanos, lai risinātu prioritāros jautājumus veselības aprūpē, taču atteicies.

Savukārt veselības ministrs Guntis Belēvičs nerisinot jautājumus par atalgojuma pieaugumu, kompensācijām prakses slēgšanas gadījumā un atbalstu jaunatvērtajām ārstu praksēm, kā arī par e-veselības ieviešanu. Tas viss saniknojis ģimenes ārstus tiktāl, ka viņi gatavi protesta akcijām, cerot uz ļoti būtisku finansējuma palielinājumu.

Mediķu arodbiedrība par jebkādu mediķu akciju rīkošanu pagaidām gan vēl nav informēta, tomēr atzīst, ka šāds solis, visticamāk, vērsts nevis pret Veselības ministriju, bet gan vairāk pret valdību un līdzekļu trūkumu nozarē.

Ģimenes ārsti šodien asociācijas valdes sēdē nolēma rīkot tādas protesta akcijas, kas radītu diskomforta sajūtu valdībai, bet neradītu problēmas sabiedrībai.

Ģimenes ārstu prakses vietās tikšot izvietoti veselības ministra un premjera tālruņi, pa kuriem pacienti tikšot aicināti zvanīt, ja kāds no pakalpojumiem nebūs pieejams, bet kādā no maija otrdienām pie valdības ēkas, kad tur notiek Ministru kabineta sēdes, tikšot organizēts protesta mītiņš.

Tomēr pārliecība vai šādas ģimenes ārstu aktivitātes dos rezultātu, nav. Daļa ģimenes ārstu atbalstītu protesta akcijas, lai palielinātu veselības aprūpes budžetu, savukārt pārējie jautājumi būtu risināmi sarunu ceļā, ko lauku ģimenes ārsti veiksmīgi darot, piemēram, parakstot asociācijas līgumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nākamnedēļ Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā Jūrmalas rezidencē uzņems veselības ministru Gunti Belēviču, lai uzklausītu viņa redzējumu par veselības nozarē paveiktajiem un iecerētajiem darbiem.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm