Gāztas pirmās karavīru statujas Uzvaras parkā; policija otrdien aizturējusi 14 personas

Vakardien noritēja gatavošanās pieminekļa demontāžai parkā, ierodoties tam nepieciešamajai būvtehnikai. Šorīt pieminekļa postamenta demontāža parkā sākās.

Tehnika strādā, demontējot pieminekļa postamentu. Tāpat teritorijā strādā arī mazāka tehnika. Objekta teritoriju vienlaikus atbrīvo no būvgružiem.

Iežogota ir ne vien teritorija pieminekļa apkārtnē, bet arī daļa no parka teritorijas otrpus Bāriņu ielai. Pa šo ielu gājēju kustība ir apturēta.

Kā novēroja tv3.lv, sociālo tīklu grupās bija redzami mudinājumi vakarā ierasties pie pieminekļa protestā pret tā nojaukšanu.

Pieminekļa apkārtnē ir sanākuši nedaudzi interesenti, taču ap to ierobežotās pārvietošanās dēļ daudz ko no notiekošā nav iespējams vērot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Automašīnas nedrīkstēja apstāties, cilvēkiem aizliegts tuvoties. Visus, kas cenšas bez saskaņojuma pielavīties kaut vai fotografēšanai, policija ātri izved ārā no aizsargjoslas.

Pievakarē nebija pārāk daudz sanākušo un aktīvas protesta darbības nebija manāmas, lai arī vietām izcēlās mutvārdu konflikti, kurus likvidēja likumsargi.

Pievakarē bija manāmas cilvēku grupiņas, daži mēģināja novietot ziedus, bet policija uzreiz mudināja to pārtraukt. Tā brīža konflikti tika atrisināti pārrunu ceļā. Iestājoties tumsai, situācija pamainījās, nojaucamā pieminekļa apkārtnē ieradās vēl cilvēki. Policija atvirzīja sanākušos prom no pieminekļa, turpināja mudināja izklīst, bet vairākus cilvēkus, kas nepakļāvās likumsargu prasībām, aizturēja.

Valsts policijas publiskotā informācija par aktuālo situāciju pie Uzvaras parka 23. augustā liecina, ka aizturētas 14 personas, kurām vairākkārtīgi tika norādīts pārtraukt likumpārkāpumu un kuras nepakļāvās policijas likumīgajām prasībām. Attiecīgi par šo pārkāpumu sākti 14 administratīvā pārkāpuma procesi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vēršam uzmanību, ka tāda rīcība rada papildu drošības riskus, turklāt jebkāda veida asumi var tikt izmantoti agresora labā. Dienesti fiksē visus šādus gadījumus, katra šāda situācija tiek vērtēta rūpīgi, īpašu uzmanību pievēršot motivācijai un tam, kāds ir rīcības mērķis,” pauda Valsts policijā.

Lai novērstu iespējamās provokācijas vai protestus pret pieminekļa nojaukšanu, līdzīgi kā vakar, pieminekļa apkaimē koncentrēts liels daudzums policistu. Drošības apsvērumu dēļ pagaidām neatklāj, kad plānots nogāzt 79 metrus augsto obelisku, taču demontāžas darbi norit veicīgi, tāpēc ar to, visticamāk, nevilks garumā.

Valsts policija šorīt informēja, ka dienesti arī turpmāk pastiprināti uzraudzīs notiekošo būvobjekta apkārtnē. Policija gatava reaģēt uz jebkādām situācijām, piesaistīti atbilstoši spēki.

Iedzīvotājus policija aicina neradīt drošības riskus, nepulcēties un neuzkavēties teritorijas apkārtnē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm