Gauja vairākās vietās Ādažu novadā izgājusi no krastiem

Ādažu novadā Gauja vairākās vietās ir izgājusi no krastiem un novērojami pavasara plūdi, taču pagaidām salīdzinoši nelielās teritorijās, informēja Ādažu domes pārstāvis Jānis Pārums.

28. martā 15:42

Pagājušajā nedēļā, ūdenslīmenim Gaujā turpinot celties, aptuveni 500 kvadrātmetru platībā applūda Cīruļu iela Kadagā, pie ciemata “Saules pļavas”, kur tika slēgta satiksme. Carnikavas pagastā pie “Korandes” ir izskaloti krasti, tāpēc pašvaldība aicina iedzīvotājus būt ļoti uzmanīgiem, atrodoties ūdenstilpņu tuvumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekšējās dienās ūdenslīmenis pakāpeniski cēlās, bet pēdējās diennakts laikā nokrities par dažiem centimetriem un saskaņā ar jaunākajiem datiem turpina kristies. Pēc Ādažu novada pašvaldības policijas informācijas, augstākais ūdenslīmenis Gaujā pēdējās dienās bijis 1,92 metri, bet kritiskā robeža ir 2,35 metri.

Ledus sablīvējuma izraisītos plūdos, piemēram, šā gada sākumā, ūdenslīmenis strauji cēlās, taču pēc tam tikpat strauji kritās. Paredzams, ka šoreiz ūdenslīmeņa samazināšanās būs pakāpeniska.

Šogad ir augsti gruntsūdeņi, zeme vēl ir cieta, tai atsalstot, ūdenslīmenis var paaugstināties. Pēc Pāruma vārdiem, esot jāņem vērā arī tas, ka pie Amatas, kas ir viena no Gaujas lielākajām pietekām, un Gaujas augštecē vērojams gan sniegs, gan aizsalusi augsne, tāpēc teritoriju applūšanas risks joprojām saglabājas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm