Gan klausīties, gan iesaistīties: Cēsīs aizvadīta pirmā sarunu festivāla “Lampa” diena

Daudzi, kam ir ko teikt vai kas gatavi uzklausīt, šajās dienās mēro ceļu uz Cēsīm. Tur jau devīto reizi sācies sarunu festivāls “Lampa”. Vēl piektdien un, protams, arī sestdien Cēsu pils parkā var nodoties cieņpilnām sarunām un diskusijām par visdažādākajām tēmām.

55 skatuves, 300 tēmu un vairāk nekā 1000 runātāju. Tik daudz diskusiju dalībnieku “Lampā” ir pirmo reizi, līdz ar to festivāla devītais gads iesācies ar jaunu rekordu.

Šā gada “Lampas” diskusijas caurvij aicinājums vienam otrā vairāk ieklausīties. Organizatori uzskata, tikai sadzirdot citam citu, ir iespējams veicināt savstarpējo sapratni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums arī vizuālajos materiālos ir kaija, un tā ir savā ziņā kā tāda metafora, ka tik nav tā, ka mēs kā kaijas sabiedrībā viens otru par daudz knābājam. Un ieklausīšanās nozīmē mazliet iepauzēt, pirms mēs atbildam, būt emocionāli inteliģentākiem kopējās sarunās,” saka sarunu festivāla “Lampa” direktore Ieva Morica.

Liela loma šajā festivālā veltīta ģimenes lietām, iekļaujošai sabiedrībai, reģionālajiem jautājumiem, zaļajam dzīvesveidam un dažādām citām tēmām. Ir arī tādi temati, par kuriem ikdienā runā maz, piemēram, nāvi.

“Latvijā nāve ir tabu, par to nerunā, un arī cilvēki, kuri ir nedziedināmi slimi, pat viņiem nav ar ko parunāt. Un šeit tiek aktualizētas dažādas tēmas. Piemēram, kā to pateikt bērniem, kā līdzās būt tuvajiem, kā dzīvot ikdienā. Šī nav parasta telts. Un noteikti šeit var arī raudāt, šeit var dalīties savās dziļākajās bēdās,” norāda nodibinājuma “Hospiss.lv” izveidotāja Ilze Neimane-Nešpora.

Fesitvāls piedāvā ne tikai klausīties, bet arī iesaistīties dažādās aktivitātes. Kamēr jaunākajiem apmeklētājiem ir iespēja izkustināt gan prātus, gan radoši izpausties vairākās darbnīcās, pieaugušie var, piemēram, izmēģināt reibuma brilles, lai saprastu, cik neprātīgi ir braukt divu promiļu reibumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daudzi “Lampas” apmeklētāji uzsvēra, festivāls tiem kļuvis par tradīciju un to apmeklē katru gadu. Turklāt programma tāda, ka sev interesējošo varot atrast ikviens neatkarīgi no vecuma.

“Var atrast. Tā jau nav, ka mūs nekas neintersēs, interesē arī. Un par jums, jaunatni, var priecāties,” saka Viktorija.

“Man vairāk praktiskās darbnīcas, aktivitātes patīk, kur kaut kas ir jādara. Un dažas sarunas arī, par internetu, tehnoloģijām vairāk,” pauž Jānis.

“Interesē, kas notiek pasaulē, valstī, rajonā. Var ar dažām partijām parunāties,” teic Māra.

“Es teiktu, ka saista tas, ka ir iespēja izteikties, uzklausīt citu viedokļus un iespēja pavadīt laiku ar draugiem, šādā interesantā un netipiskā vidē,” norāda Rolands.

Tikmēr citus mazāk interesē diskusijas. Tie zina, ka “Lampa” pulcē un tur var sastapt sabiedrībā zināmas personas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lampas” sarunas noslēdzas sestdien ar tradicionālo politiķu cepienu. Tā laikā prasmi pasmieties par sevi demonstrēs četri aktīvi politiķi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm