Gaišas telpas, atpūtas stūrītis un pat vieta veļas mazgāšanai – Jelgavā atklāj moderno policijas iecirkni

2022. gada 21. novembrī 21:00

Modernas, gaišas telpas, atpūtas stūrītis un pat vieta veļas mazgāšanai. Šāds izskatās jaunais Valsts policijas iecirknis Jelgavā. To šodien svinīgi atklāja policijas vadība. Beidzot šeit varēs strādāt cilvēka cienīgos apstākļos, bet daudzviet valstī policijas iecirkņi ir nolaisti un neatbilstoši mūsdienu prasībām, vēsta TV3 Ziņas.

Turpinot Valsts policijas strukturālās pārmaiņas, no decembra jaunā modelī darbu turpinās Zemgales reģiona pārvalde. Pārmaiņas skars pašu pārvaldes darba organizāciju, nemazinot policistu skaitu, līdz šim iedzīvotājiem ierasto sešu iecirkņu vietā tie apvienoti trijos – Rietumzemgales, Austrumzemgales un Dienvidzemgales – iecirkņos. Un pēdējais no tiem ierīkots modernās telpās, kur agrāk darbojās Ceļu satiksmes drošības direkcija.

Lauris Arājs
VP Zemgales reģiona pārvades priekšnieks

“Ejot iekšā ēkā, domāju, kā jutīsies klients, jo šīs ir telpas, ja kāds tomēr nāk rakstīt iesniegumu, vai tas, kurš grasās bez 5 minūtēm zaudēt tiesības, kuras pirms 10 gadiem ieguva, eksāmenu kārtojot – tur bija daudz atbalstošu rūķīšu, kuri noticēja šai pieejai, kuru prezentējām.”

To, ka iepriekšējās telpas bija katastrofālā stāvoklī, uzsvēra vairāki šīsdienas svinīgā pasākuma dalībnieki.

“Es gribētu teikt, tā bija zināmā mērā varonība, jo tā ēka nebija remontēta man liekas vismaz 60 gadus! Tas ir liels solis nākotnei,” saka Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Ēkas pirmajā stāvā ir uzgaidāmā telpa, dežuranta kabinets ar novērošanas kameru ekrāniem, kā arī vairākas izolatora telpas. Savukārt otrajā stāvā – moderni darba kabineti, virtuve, duša, veļas telpa, ieroču istaba. Iecirkņa priekšniece beidzot var atviegloti uzelpot, ka darba apstākļi ir mūsdienām atbilstoši.

“Noteikti bija pietrūkusi šī gaišuma sajūta, un šodien tiešām ir [priecīgs notikums, ka varam šeit atrasties un būt pēc ilgstošām tumšām telpām,” spriež VP Dienvidzemgales iecirkņa priekšniece Dana Landsberga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas priekšnieks akcentē, ka daudzi iecirkņi visā Latvijā aizvien ir drausmīgā stāvoklī, bet šī ir tikai samilzušo problēmum aisberga redzamā daļa. Šoruden no amata policijā aizgāja 460 amatpersonas, un likumsargiem akūti trūkst darba roku.

Armands Ruks
Valsts policijas priekšnieks

“Kas, manuprāt, absolūti nenormāls skaitlis! Protams, aiziet daudzi izdienas pensijā, bet, ja ir zems atalgojums, nemotivējoši darba apstākļi, mēs nevaram sagaidīt ilgtermiņā, ka mums kaut kas uzlabosies. Tāpēc ir jābūt valstiskai izpratnei, mums nevajag neko lepnu, vienkarši normālus darba apstākļus un atalgojumu, kas ir pielīdzināms vidējam atalgojumam valstī.”


Policijas priekšnieks ir apņēmības pilns par naudas trūkumu dienestā regulāri atgādināt arī nākamajai valdībai un iekšlietu ministram, cerot, ka tas palīdzēt sakārtot sistēmu, lai jauni un talantīgi cilvēki gribētu strādāt policijā, nebaidoties ne par iztikšanu, ne darba apstākļiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm