tv3.lv

Gaisa kvalitātes pasliktināšanās dēļ Rīgā aicina iedzīvotājus ierobežot fiziskās aktivitātes ārpus telpām

Laikapstākļu dēļ Rīgā un visā Latvijā būtiski pasliktinājusies gaisa kvalitāte, tāpēc iedzīvotāji aicināti iespēju robežās ierobežot uzturēšanos ārpus telpām, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

2021. gada 22. februārī 19:00

Pēc pašvaldības sniegtajām ziņām, patlaban Latvijā valda gaisa piesārņojuma izkliedei nelabvēlīgi laikapstākļi, proti, ir lēns vējš, kā arī notiek inversija atmosfērā – siltāki gaisa slāņi nostājušies virs aukstākajiem, kas nozīmē, ka piesārņojums ir ieslēgts zem tāda kā kupola.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Brīdina par sliktu gaisa kvalitāti

Slikta gaisa kvalitāte ir ne tikai putekļu jomā, bet arī slāpekļa oksīdiem. Turklāt, kā liecina “Copernicus” Atmosfēras monitoringa servisa sniegtā informācija, Latviju ir sasnieguši, lai arī samērā nelielā koncentrācijā, Sahāras tuksneša putekļi. Papildus tam galvaspilsētā pirmdienas vakarā ieplūst auksta un mitra gaisa masa ar miglu no Rīgas līča.

Šādos apstākļos iedzīvotāji, jo īpaši jutīgākie, var izjust gaisa piesārņojuma ietekmi uz veselību. Cilvēkiem ar elpceļu un sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanām būtu jāierobežo pastaigas un lielāka fiziskā slodze ārā. Ikvienam, ja sāk sūrstēt kakls vai nāk klepus, jāierobežo fiziskās aktivitātes, pastaigas un citas aktivitātes brīvā dabā, uzsvēra pašvaldībā.

Kā liecina aktuālā “RigaairTEXT” prognoze, pirmdien un turpmākajās divās dienās gandrīz visā Rīgas teritorijā būs slikta gaisa kvalitāte. Situācija ar gaisa piesārņojumu varētu uzlaboties trešdien, jo īpaši teritorijās ārpus pilsētas centra. Piesārņojuma iemesls ir paaugstinātās daļiņu PM2.5 un PM10 koncentrācijas apkārtējā gaisā.

Ieskaties arī šeit: Visā valstī gaidāms atkusnis

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm