Gada laikā NBS veiktas vairākas komandieru rotācijas

2018. gada 26. decembrī 20:21

Gada laikā vairākas būtiskas rotācijas notikušas Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), un pēdējā no tām – Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandiera amatā stājies Sandris Gaugers, kurš tikai pirms gada tika iecelts citā vadošā amatā.

Daudzās rotācijas NBS pamato ar armijas straujo attīstību. Vienlaikus tā iezīmē arī paaudžu maiņu.

Aizejošais gads NBS komandējošam sastāvam bijis pārmaiņām bagāts. Saskaņā ar LNT Ziņu dienesta veikto apkopojumu rotācija notikusi vismaz astoņās struktūrvienībās. To vidū ir Gaisa spēku vadība, Zemessardzes bataljoni, Štāba komandieris un citas militārpersonas.

NBS komandieris Leonīds Kalniņš LNT Ziņām to skaidro ar bruņoto spēku attīstību, kas liek veikt vairākas pārbīdes. “Jebkurš šī gada pārvietojums nav saistīts ar kaut kādām negatīvām iezīmēm katra šī virsnieka karjerā. Taisni otrādi, tā ir mūsu attīstības nepieciešamība. Tikko mēs iekustinām vienu no kādiem amatiem, kas ir augstāk, tad tas nozīmē uzreiz piramīdas veidā tik pārvietoti citi komandējošā sastāva virsnieki, kuri spējīgi augt, veidot karjeru, dod efektīvu ieguldījumu bruņoto spēku sastāvā.”

Viena no pēdējām pārbīdēm veikta Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē. Tur komandiera amatā iecelts Sandris Gaugers, kurš tikai pirms gada tika apstiprināts par nesen atjaunotās Zemessardzes Pirmās Rīgas brigādes komandieri, bet šobrīd pārcelts uz Ādažiem.

Gaugers stājies Ilmāra Lejiņa vietā, kurš bija galvenā persona sadarbībai ar NATO paplašinātās kaujas grupu. Kopš tās ierašanās būtiski paplašinājusies pati bāze, kā arī vide. Tā no nacionālas kļuvusi par internacionālu, iedzīvinot NATO kolektīvās aizsardzības garu. “Vismaz 50% no štāba darba notiek angļu valodā. Jo mums ir ne tikai jārunā par administratīvām lietām, bet arī viss, kas saistīts ar aizsardzības plāniem, ir angliski,” turpina Gaugers.

Savulaik Gaugers bija starp tiem Latvijas karavīriem, kurš tika sūtīts misijās ārpus Latvijas, tādēļ daudznacionāla sadarbība ir zināma. Sarunā ar LNT viņš pauž gandarījumu, kā pēdējos gados mainījušies dienesta apstākļi. “Karavīram vajadzīgas trīs lietas, kas motivē – lai ir kur dzīvot, ēdiens un trešais – kur trenēties. Ar pirmajā lietām viss ir kārtībā, pēdējais, ar ko strādājam, ir sporta aktivitāšu nodrošināšana.”

Gaugera priekštecis Ilmārs Lejiņš, kurš devies papildināt zināšanas uz ASV, amatā pavadīja divarpus gadus. Kad sagaidāma nākamā rotācija, atkarīgs no NBS komandiera lēmuma. “Parasti amatā komandējošais sastāvs atrodas divus līdz piecus gadus. Pieci, tas jau ir ļoti daudz,” norāda Kalniņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus redzams, ka NBS vadībā arvien vairāk ienāk virsnieki no paaudzes, kas karjeru sāka veidot, gatavojoties Latvijas uzņemšanai NATO un sekmējot to.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm