FOTO un VIDEO: kāda gaisotne valda krāmu tirgū “Latgalīte”?

Krāmu tirgū “Latgalīte”, kur var nopirkt dažnedažādas lietas, kļūst arvien mazāk pircēju un arī pārdevēju. Šobrīd tur strādā aptuveni 50 tirgotāju, taču jaunie nemaz neparādās, jo ar krāmiem nopelnīt vairs nevar.

2017. gada 19. februārī 17:49

Foto

Tāpēc tie, kuri “Latgalītē” tirgo gadiem ilgi, visai pesimistiski skatās tirgus nākotnē. Kāda gaisotne šobrīd valda “Latgalītē”? Vai arī tagad tirgū mēdz gadīties arī kāda zagtā manta?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tirgus “Latgale” jeb tautā labi zināms krāmu tirdziņš “Latgalīte” rīdziniekiem un pilsētas viesiem pazīstams jau 26 gadus. Tie, kuri tirgū strādā kopš paša sākuma, atzīst, ka šobrīd “Latgalīte” piedzīvo pagrimumu. Arvien mazāk kļūst ne tikai pircēju, bet arī pārdevēju. Daudzi no viņiem jau ir aizgājuši aizsaulē, taču jaunie nemaz nevēlas šeit nākt, jo krāmu bizness nešķiet pievilcīgs.

Aleksejs, tirgus administrators

Pārsvarā visiem pārdevējiem šeit ir 60-70 gadu. Tur ir viens vecītis, kas pārdod atslēgas. Viņš jau ļoti reti nāk. Pircēju, protams, nāk arvien mazāk. Galvenokārt šeit nāk, lai atrastu veco radio aparatūru, koferus un lustras.

Kaut gan apmeklētāju, īpaši jau lietainā laikā, tiešām ir maz, esam sastapuši šeit ģimeni no Talsiem. Viņi “Latgalītē” meklējuši un arī atraduši īstus velteņus, ko savā pilsētā nemaz nevar nopirkt.

Foto

Raivis, pircējs no Talsiem

Šitās uz medībām, lai iet, lai klusu var pieiet zvēram klāt. Savādāk zeķes bieži sanāk mainīt, dilst, bet šitie – baigi smukie ir, 20 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Riteņu lietu meistars Jānis atzīst, ka riteņi, ko viņam ved no Vācijas, Zviedrijas un Holandes, nevienam nav vajadzīgi, īpaši jau ziemā. Viņš arī uzsver, ka pēdējā laikā cilvēku, kuri piedāvā notirgot zagtos riteņus, gandrīz kā nav.

Jānis, riteņu meistars

Ziema jāpārziemo, ziemā jāpastrādā citur, lai te varu par vietu samaksāt, jo tāpēc, ka ziemā te cilvēku gandrīz nav. Vasarā… nu ko vasarā. Gaidu, kad sāksies vasara, riteņi jau savesti ir.

Velosipēdi, sadzīves priekšmeti, piemēram, mobilie telefoni, datori un pat pļaujmašīna – šādas zagtās mantas policija atradusi “Latgalītē” iepriekš. Taču tagad kārtības sargi apliecina, ka zagtu mantu “Latgalītē” ir arvien mazāk, bet ir.

Egils Ezis, VP Rīgas Latgales iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks

Personas, kuras izdara zādzības, bieži vien tomēr dodas uz šo tirgu un piedāvā šis te preces vai nu tirgotājiem, vai apmeklētājiem, un pēdējā laikā mums izdevies aizturēt dažas personas, kas šādā veidā mēģināja pārdot nozagtās preces. Pērn bija tādi trīs gadījumi, ko esam konkrēti fiksējuši. Šogad tādi gadījumi nav bijuši.

Par spīti tam, ka 2012. gadā tika plānots “Latgalīti” likvidēt, šī krāmu krātuve joprojām turpina dzīvot savu dzīvi. Pārdevēji un tie, kuri tirgū strādā gadiem ilgi, cer, ka līdz ar pavasara un vasaras iestāšanos uz tirgu nāks ne tikai vietējie, bet arī tūristi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm