tv3.lv

FOTO un VIDEO: iestājas par dzīvnieku tiesībām un labturību

2017. gada 30. martā 14:18

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz aizliegt izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs.

Iepriekš komisiju līmenī deputāti bija lēmuši pretēji. Tāpēc šorīt pirms balsojuma pie Saeimas ēkas pulcējās vairāki simti dzīvnieku tiesību aizstāvju, kas protestēja pret dzīvnieku izmantošanu cirkā!

Foto

Akcijas ”Par cilvēcīgu cirku” dalībnieki ar skaļiem saukļiem mudināja Saeimas deputātus nobalsot par likuma grozījumiem, kas aizliegtu izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs Latvijā.

Ar iniciatīvu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka izrādē pirms diviem gadiem nāca klajā Pārtikas un veterinārais dienests. Bet pagājušajā nedēļā Saeimā tika iesniegti vairāk nekā 26 000 iedzīvotāju paraksti, kas šo ideju atbalsta.

No dzīvnieku izmantošanas cirkā atteikušās arī daudzas citas Eiropas valstis, uzskatot to par nežēlīgu un nehumānu izturēšanos pret savvaļas zvēriem. Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā paredz aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku – gan savvaļā iegūtu, gan nebrīvē audzētu – apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvniekus cirka izrādēs vai atrakcijās.

Šī norma būtu attiecināma gan uz ceļojošajiem cirkiem, kas reģistrēti Eiropas Savienībā un var brīvi pārvietoties tās robežās, gan uz trešo valstu ceļojošajiem cirkiem. Aizliegums neattieksies uz priekšnesumiem, kuros uzstājas mājas vai lauksaimniecības dzīvnieki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm