Noskaidrotas 2018. gada vērtīgākās Latvijas ēkas

Latvija pagaidām ir vienīgā starp Baltijas valstīm, kurā jau sesto gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb, citiem vārdiem sakot, vērtīgāko ēku.

2018. gada 20. septembrī 13:44

Trešdien svinīgā ceremonijā tika paziņoti konkursa “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2018” uzvarētāji, atklāj konkursa organizatoru biedrības “Building Design and Construction Council” valdes locekle Agrita Lūse.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apakškategorijā “Komercobjekts” par labāko atzina biroju ēku “Place Eleven”, bet apakškategorijā “Publiskās ēkas” – Alojas novada uzņēmējdarbības centru-bibliotēku “Sala”.

Nominācijā iespējams pieteikt ēkas, kuras ekspluatācijā nodotas vismaz pirms gada un izturējušas vismaz vienu apkures sezonu.

Savukārt nominācija “Ilgtspējīgākais projekts Latvijā 2018” tiek pieteikti vēl neuzbūvētu ēku projekti vai pavisam nesen ekspluatācijā nodoti objekti. Kategorijā “Komercobjekts” uzvaras laurus plūca daudzdzīvokļu ēka “River Breeze Residence”, bet kategorijā “Savrupmāja” – pasīvā privātmāja Garkalnē.

Konkursa “Ilgtspējīgākā ēka un projekts” mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā un draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. Latvijā ir tādas ēkas un to pasūtītāji ir uzņēmēji, sabiedriskais sektors, kā arī privātīpašnieki. Konkursa devīze – ilgtspējīgs=pārdomāts=pamatots.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm