FOTO: Āfrikas cūku mēra skartajā fermā notiek gatavošanās 8000 cūku likvidācijai

Salaspils novada domes Civilās aizsardzības komisija šodien sanāca uz sēdi, lai lemtu par rīcību pēc Āfrikas cūku mēra konstatēšanas novadā. Slimība tika atklāta SIA “Ancers” cūku novietnē “Bunči” ar aptuveni 8 000 cūku lielu ganāmpulku. Sēdē tika apspriesti ar ĀCM konstatēšanu saistītie drošības pasākumi un kā nodrošināt nepieciešamo cilvēku daudzumu tajos.

2017. gada 8. februārī 11:54

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvji uzskata, ka, visticamāk, slimība ievesta ar sivēniem no iepriekšējās novietnes, kur jau iepriekš tika konstatēts Āfrikas cūku mēris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiks noteikta karantīna – aizsardzības zona trīs kilometru un uzraudzības zona desmit kilometru rādiusā ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni. Tas nozīmē, ka šajā teritorijā tiks kontrolēts mājas un mežacūku veselības stāvoklis, kā arī transportlīdzekļu kustība. Īpaša uzmanība būs pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas izcelsmes produktu pārvadāšanai.

Pēcpusdienā varētu sākties cūku likvidācija. “Bunču” fermas 8 000 cūkas tiks likvidētas ar gāzes palīdzību. Kā novēroja TV3 Ziņas pie fermas rosās PVD darbinieki, lai visu sagatavotu cūku indēšanai.

Jau ziņots, ka Āfrikas cūku mēra dēļ SIA “Ancers” Krimuldas novietnē pirms trim nedēļām nācās likvidēt 5023 cūkas, savukārt Salaspils novietnē notika pastiprinātas pārbaudes, lai pārliecinātos, ka mēris nav ievazāts arī tajā. PVD Āfrikas cūku mēra skartajā novietnē veic slimības apkarošanas pasākumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

PVD aizsardzības un uzraudzības zonā esošajiem mājas cūku turētājiem atgādina, ka aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas. Tāpat bez PVD inspektora atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājdzīvniekus.

Āfrikas cūku mēris ir neārstējama dzīvnieku infekcijas slimība, ar kuru slimo cūku sugas dzīvnieki. Visi saslimušie dzīvnieki agrāk vai vēlāk iet bojā, jo, arī gadījumos, ja dzīvniekam izveidojas antivielas – imunitāte neveidojas un nepasargā dzīvniekus no atkārtotas saslimšanas.

Foto

Reportāža no Āfrikas cūku mēra skartās fermas TV3 ziņās plkst. 19:00!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm