tv3.lv

“Food Union”: VVD publiski paustais par apzinātu piesārņojumu nav pamatots

Valsts vides dienesta (VVD) publiski pausto viedokli par apzinātu piesārņojumu uzskatām par nepamatotu, komentējot dienesta publiskotos “Rīgas piena kombināta” pārkāpumus, aģentūrai LETA pauda pārtikas koncerna “Food Union” vadītāja Latvijā Irēna Holodnaja.

2021. gada 20. augustā 12:59

Viņa skaidroja, ka “Food Union” ir pilnībā novērsusi piesārņojuma avotu, kura dēļ saimnieciskie ūdeņi ieplūda lietus kanalizācijā, kā tika konstatēts šā gada 6. jūlijā. Uzņēmums ir demontējis pārplūdes cauruli, kura līdz šim uzņēmumam nav bijusi zināma, jo nav redzama nevienā shēmā vai topogrāfijā. Atklājot to, konstatēts, ka pārplūdes caurule izbūvēta kanalizācijas akas augšējā daļā aptuveni 0,8 metrus virs teknes, kā rezultātā notekūdeņi tajā varēja nokļūt tikai ārkārtas gadījumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“VVD publiski pausto viedokli par apzinātu piesārņojumu uzskatām par nepamatotu. Mēs esam iepriekš radītas, vēsturiskas situācijas upuri,” uzsvēra Holodnaja. Viņa arī piebilda, ka kompānijā sākta iekšējā izmeklēšana un notiek sadarbība ar Valsts policiju (VP), lai skaidrotu visus notikuma apstākļus.

Jau ziņots, ka VP ir ierosinājusi kriminālprocesu par iespējamo “Rīgas piena kombināts” apzinātu notekūdeņu piesārņošanu.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 102.panta otrās daļas un Krimināllikuma 218.panta otrās daļas.

Par ūdeņu piesārņošanu var tikt piemērots sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat vēstīts, ka VVD “Rīgas piena kombinātā” konstatējis nelegālu neattīrītu notekūdeņu novadīšanu lietus kanalizācijas sistēmā, trešdien žurnālistus informēja VVD preses konferencē.

Lasi vēl – ”Rīgas piena kombināta” notekūdeņu sistēmā konstatēta avārijas situācija; uzņēmums norāda – to atrisinājis

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākotnēji tika konstatēts, ka Rīgā, Bieķengrāvī, tiek novadīti neattīrīti notekūdeņi. Piesaistot pašvaldības pārstāvjus un izsekojot notekūdeņu virzību, atverot aku pēc akas, tika konstatēts, ka notekūdeņus lietus kanalizācijas sistēmā novada “Rīgas piena kombināts”

Pēc VVD aplēsēm, šāda nelegāla notekūdeņu novadīšana dabā notikusi ilgstošā laika periodā.

“Rīgas piena kombināts” noliedz apzinātu notekūdeņu piesārņošanu, apgalvojot, ka noplūdes notikušas pa uzņēmuma nezināmu cauruli, kas jūlijā slēgta.

Kā ziņots, piena pārstrādātājs AS “Rīgas piena kombināts” pērn strādāja ar 107,511 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa bija 173 882 eiro, pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 52,939 miljoni eiro. Kompānijas galvenais akcionārs ir Kiprā reģistrētais “Food Union Holding (Cyprus) Company Limited”, kam pieder 98,23% no pārtikas koncerna “Food Union” akcijām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm