tv3.lv

FKTK: “PrivatBank” klientiem nav pamata uztraukties

2016. gada 19. decembrī 18:08

Ukrainas “PrivatBank” ir lielākais akcionārs bankai “PrivatBank” Latvijā. Pēc aktīvu apjoma šī ir 12. lielākā banka Latvijā, un eksperti norāda, ka tā nav nozīmīgs spēlētājs banku tirgū. Finanšu un kapitāla tirgus komisijā pēcpusdienā informēja, ka Ukrainas lēmums nacionalizēt “PrivatBank” tiešā veidā neietekmēs Latvijas bankas darbību, jo tā darbojas neatkarīgi, un tai ir labi finanšu rādītāji.

Jeļena Ļebedeva, FKTK Uzraudzības departamenta direktore

Līdz ar šo lēmumu bankā mainās lielākais bankas akcionārs. Netiešā veidā līdzdalību Latvijas “PrivatBank” iegūst Ukrainas valdība. Mēs arī visu laiku esam kontaktā ar mūsu banku, ar “PrivatBank” Latvijā, un mēs redzam, ka situācija ir stabila un mierīga, klienti ir mierīgi, ļoti normāli komunicē ar banku, kas arī ir normāli. Es uzskatu, ka “PrivatBank” klientiem nav nekāda pamata uztraukties un banka strādā ierastā režīmā.

Ukrainas “PrivatBank” pieder 46,54% Latvijas “PrivatBank” akciju. Tagad banku uzraugi sākuši jaunā akcionāra pārbaudi un plāno noskaidrot arī Ukrainas valdības nodomus attiecībā uz Latvijas “PrivatBank”.

Latvijas “PrivatBank” pēcpusdienā izplatīja paziņojumu, ka banka strādā kā ierasts un bez jebkādiem ierobežojumiem. Jāatgādina, ka visi noguldījumi Latvijā strādājošajās bankās līdz 100 000 eiro ir valsts apdrošināti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm