Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
Finanšu sektora “kapitālā remonta” izmeklētāji uzsāks darbu Saeimā
Arī jaunā Saeima nodarbosies ar parlamentāro izmeklēšanu. Pēc opozīcijas pieprasījuma otrdien nodibināta komisija, lai izmeklētu tā saukto finanšu sektora “kapitālo remontu” – iepriekšējās valdības īstenoto cīņu pret naudas atmazgāšanu.
Parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanai nepieciešamo deputātu parakstu skaitu savācis partijas “Latvija pirmajā vietā” līderis Ainārs Šlesers. Viņš norāda, ka vienlaikus ar izmeklēšanu par finanšu sektora “kapitālo remontu” tiks vērtēta vairāku banku slēgšana.
“Strādāsim kopā, un pēc iespējas ātrāk cilvēki uzzinās patiesību par to, kas slēpjas aiz “PNB Bankas” izlaupīšanas, aiz “ABLV Bankas” likvidācijas, aiz “Baltic International Bankas” izlauztajām durvīm un tam, ka banka ir likvidēta,” sacīja Šlesers.
Komisijas lietderību no Saeimas tribīnes apšaubīja tikai “Jaunā Vienotība”, izpelnoties opozīcijas pārmetumus.
“Kolēģi, aicinu šīs jums Satversmē dotās tiesības izmantot godprātīgi un atsevišķiem nostalģijas pēc 1990. gadiem pārņemtajiem nemaz nemēģināt komisijas darbā lobēt sponsoru intereses, nekļūt par noziegumos apsūdzēto advokātiem un beidzot aizmirst sapņus, ka Latvijā varēs atkal atmazgāt Kremļa naudu,” teica deputāts Edmunds Jurēvics (JV).
“Tas, ka šobrīd “Jaunā Vienotība” mēģina kaut kādā veidā diskreditēt šo izmeklēšanas komisiju, es saku vienkārši – ko gan viņi citu teiks, viņi šo putru ir ievārījuši,” sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.
Plānots, ka komisijā darbosies septiņi deputāti – pa vienam no katras partijas. TV3 Ziņas noskaidroja, ka partiju “Latvijas pirmajā vietā” tajā pārstāvēs Vilis Krištopans, nevis Šlesers.
“Mums ir pārspīlēta, ļoti pārspīlēta banku un klientu uzraudzība, kā rezultātā mēs esam tur, kur mēs esam. Mūsu ekonomika joprojām atpaliek no mūsu kaimiņvalstīm,” uzskata Krištopans.
Šlesers skaidro, ka Krištopans izraudzīts, jo savulaik bijis premjers un vadījis arī banku: “Būs jau arī citas izmeklēšanas komisijas šīs Saeimas laikā. Tā, ka katrs darbosies kādā komisijā, jo izmeklēt mums būs daudz ko.”
Vai Krištopans kļūs par komisijas vadītāju, izšķirs “Progresīvo” balss. Partijas līderis Kaspars Briškens vēl neatklāj, vai atbalstīs Krištopanu: “Šobrīd pāragri par šo jautājumu lemt. Mēs šobrīd frakcijā skatām šo jautājumu.”
“Progresīvie” ir vienīgā opozīcijas partija, kas nav parakstījusies par komisijas dibināšanu. “Austrumu naudas ofšoru klātbūtne Latvijas finanšu sistēmā ir bijusi toksiska. Līdz ar to tas, ka Latvijai izdevās izvairīties no “pelēkā saraksta”, ir ļoti nozīmīgs sasniegums. Vienlaikus mēs apzināmies, un tas droši vien būs jautājums, kam mēs pievērsīsim īpašu uzmanību komisijas darbā no mūsu puses, ir tas, kā mēs varam izmantot mūsu finanšu sektoru, lai nodrošinātu mūsu ekonomikas reālajam sektoram, mūsu uzņēmumiem, mūsu nozarēm pietiekamu finanšu pieejamību,” saka Briškens.
Balsojums par komisijas dibināšanu bija formāls, jo Satversme paredz, ka Saeimai ir jāizveido parlamentārās izmeklēšanas komisija, ja to pieprasījusi vismaz trešdaļa deputātu.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!