tv3.lv

Filmai “Mātes piens” orķestris ieskaņo skaņas celiņu

Ilgi gaidītā Noras Ikstenas romāna ekranizācija jau šoruden – filmēšana ir noslēgusies, nu laiks ieskaņot skaņas celiņu, kas uzticēts komponistam Raimondam Tigulam un “Simfoniettai Rīga”, kas šodien uz ierakstu tikās Latvijas Radio, vēsta TV3 Ziņas.

Ieraksta process leģendārajā Latvijas Radio Pirmajā studijā ir smalks un niansēts līdz detaļai. Orķestrim vispirms parāda epizodi un vēlreiz pārrunā tur notiekošo, lai katrā notī ieliktā doma saskanētu ar filmas stāstu. Tikai tad var sākties mūzikas ieskaņošana.

Sāpīgi smeldzīga, tāpat kā filmas sižets, melodija jāatkārto, līdz visi – no komponista līdz diriģentam un režisorei ir apmierināti ar rezultātu.

Normunds Šnē
diriģents

“Skaņas nedrīkst traucēt bildei. Tām jārada dziļums domai, ko pauž ekrāns. Līdz ar to uzrakstīt labu kino mūziku ir grūti, tur jābūt komponistam, kas spēj visu izlaist caur sevi un pievienot papildus dimensiju.”

“Dzirdot un klausoties, tas ir fantastiski. Mēs rādām mūziķiem katru epizodi, un uz to emociju, ko gūst no attēlā, un grāmatu lasījuši, uz to top mūzika,” pauda filmas “Mātes piens” režisore Ināra Kolmane.

TV3 Ziņas piedāvā ielūkoties kadros no topošās kinofilmas “Mātes piens”, kas ir romāna ar tādu pašu nosaukumu ekranizācija. Norai Ikstenai izdevies radīt stāstu, kas sāp un neatstāj vienaldzīgos arī tālu pāri Latvijas robežām. Romāns tulkots jau vairāk nekā 20 valodās un paredzams arī tā kino versijai paredzēts tikpat liels pieprasījums.

Romāns stāsta par padomju režīma nomocītu ārsti, kura aizmiršanos rod atkarībās, un rūpes par viņu jāuzņemas pašas meitai. Latvijas vēsture šeit izstāstīta caur smeldzīgu ģimenes pieredzi, un sāpes atbalsojas arī Raimonda Tigula radītajā mūzikas valodā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raimonds Tiguls
komponists

“Man tas darba process sakrita ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, un filmas pirmie kadri ir no Otrā pasaules kara, krievu iebrukums Latvijā. Tas bija tik simboliski. Man tas darbu padarīja ļoti emocionālu. Pirms februāra notikumiem man bija dažas idejas, bet es daudz ko pamainīju mūzikā un, jā, laikam liela apskaidrība dzīvē diemžēl seko pēc lielām ciešanām.”

Filmas uzņemšana jau ir pabeigta, arī montāža lielākoties jau galā. Uz ekrāniem tā gaidāma 2. novembrī.

"Vairāk nekā 10 gadu laikā katrs Kristīnes sižets un īsfilma tapusi ar vislielāko atbildību pret skatītāju. Materiāls jau sen samontēts, bet Kristīne turpina domāt, ko un kā varēja labāk. Žurnālistika Kristīnei ļauj dot balsi tiem, kurus ikdienā nesadzirdam. Stāsta galvenā vērtība ir cilvēks. Vienmēr."

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm