Filma par dziesmu svētkiem piedzīvos, iespējams, lielākos masu skatus Latvijas kino vēsturē

Filma par pirmajiem latviešu dziesmu svētkiem, kas tiek uzņemta pašlaik, jūlijā un augustā piedzīvos, iespējams, lielākos masu skatus Latvijas kino vēsturē. Kinodarbā ar nosaukumu “Zeme, kas dzied” top ļoti lieli masu skati, kādos aicina piedalīties ikvienu.

Mērķis ir visai ambiciozs – jāsameklē 2 000 cilvēku. Īpaši tiek gaidīti stiprā dzimuma pārstāvji.

Masu skatu dalībnieks Edgars Rupeiks pielaiko tērpu, kādā būs jāfilmējas. Viņam to palīdz uzvilkt filmas “Zeme, kas dzied” kostīmu māksliniece Katrīna Liepa.

Edgars pabeidzis 11. klasi, bet filmējas masu skatos kopš 2019. gada.

Šajā svētku tērpā jaunietis iejuties gana labi.

“Pacilājoši. Tāda patīkama sajūta atdzīvināt vēsturi. Pašam savām acīm ietērpties kostīmā, kas bija aktuāls pirms daudziem, daudziem gadiem,” norāda masu skatu dalībnieks Edgars Kristaps Rupeiks.

Arī skatu dalībniecei Esterei Pogiņai “Zeme, kas dzied” nav pirmā kino pieredze. Viņu aizrauj filmēšanas process: “Tas interesantais darba process, un vērot, kā notiek pārmaiņas un mirkļa iemūžināšana. [Kā tu jūties šajā kleitā? – red.] Es jūtos kā īsta un spēcīga latviete. Tiešām tāda piederība tautai, uzvelkot šādas kostīmu rotas,” stāsta masu skatu dalībniece Estere Katrīna Pogiņa.

Vēsturiskā spēlfilma “Zeme, kas dzied” pievēršas būtiskiem aspektiem dziesmu svētku tradīcijas tapšanā, atklājot 1873. gada vēsturiskos notikumus laikmetīgā veidā. Tērpu māksliniece Katrīna Liepa dosies uz Madridi, lai sagādātu vēsturiskos tērpus visiem masu skatu dalībniekiem.

“Masu skati ir 1000 cilvēku, un Latvijā tādu apjomu tērpu ziņā nav iespējams atrast. Kaut kādas detaļas atšķiras. Tas tautiskais Latvijā bija izteikti austie brunči, bet, tā kā tā nebija forma, tomēr tas vienotais stils visā Eiropā bija ļoti līdzīgs, ar nelielām detaļām”, norāda kostīmu māksliniece Katrīna Liepa.

Jūlijā un augustā uzņems masu skatus, filmējot pirmo Vispārējo latviešu dziesmu svētku gājienu un ainas no pirmo dziedāšanas svētku koncerta. Un visai filmēšanas komandai, Kastinga departamentu ieskaitot, tas būšot liels izaicinājums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jo šāda pieredze darbam ar tik lielu apjomīgu masu skatu pulku, kas ir 14 dienās 4000 cilvēku. Tas ir cilvēku dienas, tas nenozīmē, ka tie ir dažādi cilvēki. Iespējams, tie būs 2000 dažādu cilvēku, bet piedalīsies vairākas dienas,” norāda kastinga vadītāja Gunita Groša.

Ņemot vērā, ka vēsturiski pirmajos latviešu dziedāšanas svētkos lielāko dalībnieku daļu veidoja vīrieši, arī šoreiz viņi tiek sevišķi aicināti iesaistīties un kļūt par seno notikumu atveidotājiem. Visu informāciju par pieteikšanos masu skatiem atrodama “Facebook” profilā “Zeme, kas dzied”.

Par TV žurnālisti strādā 20 gadus. Uzskata, ka jebkurš cilvēks ir interesants. Sirdi silda iespējas ar stāstiem palīdzēt vecākiem savākt nepieciešamos līdzekļus bērna operācijai vai dzīvniekiem no patversmes atrast jaunas mājas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm