“Esot armijā, tiešām kļuvu patriotiskāks.” Jauns dienvidkorejietis dalās savā dienesta pieredzē

Šonedēļ Saeimā pilnveido Valsts aizsardzības dienesta likumprojektu. Pirmais jauno vīriešu iesaukums plānots jau šovasar. Citās valstīs obligātais dienests ir jau gadu desmitiem. Piemēram, Dienvidkorejā jau kopš 1951. gada. “900 sekundes” tikās ar jaunu vīrieti no Dienvidkorejas, kurš, viesojoties Latvijā, izstāstīja par savu pieredzi Dienvidkorejas armijā.

24 gadus vecajam dienvidkorejietim Hvidžē Im armijā iedota brīva nedēļa, un viņš viesojas Latvijā. Viņš studēja Latvijas Universitātē, kopš tā laika Latvijā viņam ir daudz draugu un paziņu.

Hvidžē pašlaik dien armijas administrācijā pilsētā Pusana piecas dienas nedēļā tradicionālā darba laikā. Kājas ceļa ievainojuma dēļ viņam fiziskās nodarbības bija ļoti īsu brīdi.

“Esmu studējis ārvalstīs, runāju angliski. Tāpēc palīdzu armijas birojā tulkot. Daru dažādus citus biroja darbus,” viņš stāsta.

Tomēr, neraugoties uz savainojumu Dienvidkorejas armijā, viņam jāpavada vairāk nekā 20 mēnešus: “Karš joprojām oficiāli nav beidzies. Tiek uzskatīts, ka Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja ir pamiera stāvoklī. Tāpēc mums katram ir jādodas dienēt.”

Arī Hvidžē tēvs studiju laikā izgāja militāro dienestu īpašas nozīmes pulkā. Dienvidkorejā obligāts militārais dienests ir jau kopš 1951. gada. Katram vīrietim Dienvidkorejā no 18 līdz 38 gadu vecumam jāiziet militārā apmācība.

“Mēs Korejā to uztveram kā savas ģimenes un apkārtējo aizsardzību. Esot armijā, tiešām kļuvu patriotiskāks, iemācījos labāk darboties komandā un uzņemties atbildību par apkārtējiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Hvidžē skaidro, ka jaunieši ierasti izvēlas dienēt uzreiz pēc vidusskolas. Par izvairīšanos no dienesta esot sods, taču viņš nav dzirdējis par tādu gadījumu. Vairums vīriešu Dienvidkorejā uzskata, ka militārais dienests ir nepieciešams, pirmkārt, viņiem pašiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm