ES pieaug atbalsts īpašas starptautiska tribunāla izveidei Krievijas tiesāšanai

Vairāku Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu tieslietu ministri piektdien atbalstījuši ideju par īpašas starptautiskas tiesas izveidošanu, lai sauktu pie atbildības Krieviju par noziegumiem Ukrainā.

27. janvārī 20:51

“Jābūt speciālam tribunālam”, lai nodrošinātu, ka Krievija tiek saukta pie atbildības, ES dalībvalstu tieslietu ministru sanāksmē Stokholmā sacīja Luksemburgas tieslietu ministre Samanta Tansone.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievija neatzīst Hāgā bāzētās Starptautiskās krimināltiesas jurisdikciju. Tādēļ Eiropas Komisija (EK) novembrī ierosināja divus variantu, kā saukt Maskavu pie atbildības.

Pirmais variants ir izveidot speciālu starptautisku tiesu. Otrais variants – izveidot speciālu tiesu, balstoties uz kādas valsts likumiem, bet ar starptautiskiem tiesnešiem.

Tā dēvēto hibrīdo tiesu atbalsta Vācija, kuras ārlietu ministre Annalēna Bērboka janvārī ierosināja, ka šāda tiesa varētu balstīties uz Ukrainas likumiem.

Tomēr Bērboka atzina, ka uzreiz var nebūt iespējams izvirzīt apsūdzības Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, Krievijas premjerministram Mihailam Mišustinam un Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam, ņemot vērā viņu imunitāti, atrodoties amatos.

Līdz šim sanāksmē tikai Francija publiski atbalstījusi Bērbokas plānu par hibrīdo tiesu.

Beļģijas tieslietu ministrs Vinsents van Kvikenborns sacīja, ka Krievijas līderi ir jāsauc pie atbildības un hibrīdās tiesas idejai ir daudz problēmu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš atbalstīja vēršanos ANO, lai izveidotu speciālu tribunālu, bet atzina, ka Krievija, protams, uzliktu veto šādam solim.

Latvijas tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere sacīja, ka runā visu trīs Baltijas valstu vārdā, paužot atbalstu speciālās starptautiskās tiesas izveidošanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm