“Es Kasparu mīlu. Āmen!” Dimitera sieva komentē dziesminieka prokremliskos vēstījumus

“Viņš ir nodevis Latviju” – tā komponists Zigmars Liepiņš saka par dziesminieku Kasparu Dimiteru un no Dziesmu svētku repertuāra atsauc abu savulaik kopīgi radīto darbu “Svētī debesīs šo zemi”. Dziesmu, kuras teksta autors daļēji ir Dimiters, bija plānots atskaņot svētku noslēguma koncertā. Tagad repertuārs tiks pārplānots.

Nacionālajā teātrī 2009. gadā pirmizrādi piedzīvoija Zigmara Liepiņa un Kaspara Dimitera kopdarbs “Vadonis”. Radošais duets bija ļoti labi sastrādājies, taču tagad draudzība zudusi uz visiem laikiem, vismaz tā apgalvo Liepiņš.

Tieši Liepiņa un Dimitera muzikālajā drāmā “Vadonis” komponists lēma iekļaut savas dziesmas “Dun zvani” fragmentu, kas šajā iestudējumā pārtapa par darbu ar nosaukumu “Svētī debesīs šo zemi”, teksta radīšanā daļēji piedalījās arī Dimiters. Diriģentam Gido Kokaram dziesma iepatikās, viņš vērsās pie komponista, un šis skaņdarbs izskanēja leģendārajā brāļu Kokaru 2012. gada koncertā, gūstot lielu atsaucību – pēc tam tas skanēja arī citos lieluzvedumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Svētī debesīs šo zemi” bija paredzēts atskaņot arī Dziesmu svētku noslēgumā, bet, ņemot vērā teksta autora Dimitera prokremlisko nostāju, Liepiņš šādu iespēju nepieļauj.

Gada sākumā Dimiters Liepiņam bija atsūtījis saiti uz savu dziesmu krievu valodā, kas komponistu saniknoja, un viņš dziesminieku lūdzis tādus materiālus viņam vairs nesūtīt. Par savu lēmumu atsaukt abu kopējo darbu no Dziesmu svētku repertuāra Liepiņš Dimiteru neesot informējis – starp viņiem vairs nav nekādas komunikācijas.

“Nevar iedomāties, kā var dziedāt ar spožām acīm “Dievs svētī Latviju” kaut arī manā versijā, pēc visa tā, ko viņš uzrakstījis krievu valodā un publicējis ar pilnīgi skaidru attieksmi pret Latvijas valsti,” pauž komponists.

Liepiņš par Dimitera pēdējā laika daiļradi un aktivitātēm izsakās ļoti skarbi: “Es saprotu, ka viņš ir nodevis Latviju, šīs valsts idejas. Es nezinu, vai viņš kādreiz ir bijis patriots, bet šodienas izteiksmē, lietojot vārdu Putins, es viņu varētu saukt, ka viņš ir “putriots”!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Komanda, kas ir noslēguma koncertā “Kopā augšup”, ļoti respektē komponista Zigmāra Liepiņa izvēli, šobrīd tiek meklēta cita dziesma, ko dziedāt noslēguma koncertā, kas būtu koristiem labi pazīstama, dziedāta un pie kuras nebūtu jāpieliek ļoti daudz darba, lai iemācītos,” norāda Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Sarmīte Pāvulēna.

Dimiters jau labu laiku aizgājis no soctīkliem un ar žurnālistiem nekomunicē, vien laiku pa laikam ievieto jaunu dziesmu savā “YouTube” profilā.

Dimitera viedokli par notiekošo telefoniski piekrita paust viņa sieva Līga: “Kaspars komentārus nesniedz, bet es sniedzu komentāru par “Svētī debesīs šo zemi”. Privātu un politisku iemeslu dēļ Zigmars atsauc ne tikai dziesmu, bet lūgšanu. Dziesmas pirmatskaņojums – 2009. gads, 17. septembris, Latvijas Nacionālais teātris. Dzīvnieciska naida pret visu krievisko Latvijā nebija. Šai lūgšanai nav sakara ar laiku, bet ar mūžību, Dievu un mūsu tautu. Un Kaspars nav nodevējs! Kaspars ir dzejnieks. Un es Kasparu mīlu. Āmen!”

Dziesmu svētku organizatori lēš, ka pēkšņās izmaiņas repertuārā lielas problēmas neradīs, jau šonedēļ plānots paziņot, kādu dziesmu kori izpildīs “Svētī debesīs šo zemi” vietā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm