tv3.lv

EP deputāta kandidātu debates: kādai vajadzētu būt migrācijas politikai un ko dotu veselības vicekomisāra amats?

Ko Latvijai dotu veselības vicekomisāra amata izveidošana Briselē? Kas notiktu, ja visās dalībvalstīs tiktu rīkoti uzticības balsojumi par palikšanu Eiropas Savienībā? Atbildes uz šiem jautājumiem tika meklētas LNT rīta raidījuma “900 sekundes” debatēs. Tajās aci pret aci tiekas to partiju pārstāvji, kas cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas Parlamentā. Uz debatēm, kas tapušas sabiedriskā pasūtījuma ietvaros, atskatījās LNT Ziņas.

2019. gada 7. maijā 20:31

Pirmajās Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debatēs piedalījās politiskās apvienības “Atmoda”, partijas “Progresīvie”, Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas un “Latviešu Nacionālistu” sarakstu pirmie numuri. Pēdējo ideja rīkot visās dalībvalstīs uzticības balsojumus par palikšanu blokā izpelnījās klātesošo bažas par Eiropas Savienības sabrukšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kādēļ jau tā birokratizētajā Briselē vajadzīgs jauns veselības vicekomisāra amats, nācās skaidrot “Progresīvo” līderei Guntai Ančai.

Vēl asāki bija Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas saraksta līdera Jāņa Dineviča iebildumi pret “Progresīvo” atbalstu federālas Eiropas idejai: “Vai jums patiešām šī Latvijas valsts liekas nevajadzīga, un jūs esat gatava, ka viņa pārtop par apgabalu federatīvajā Eiropā?”

Anča: “Ja mēs runājam par federalizāciju, tad mana 15 gadu pieredze rāda, ka mēs diemžēl tikai ar Latvijas lietām netiekam galā, īpaši sociālajā jomā.”

Kādai vajadzētu būt Eiropas migrācijas politikai? Kandidātu redzējumi par to krasi atšķiras. Apvienības “Atmoda” līdere Inguna Sudraba bēgļu straumēs redz arī pašas Eiropas atbildību: “Tas ir atbalstāmi, ja šiem cilvēkiem ir nāves briesmas un patiešām ir apdraudēta uzturēšana mītnes zemēs. Bet tas, kas Eiropai ir jādara, lai nebūtu šādas migrantu plūsmas, nav jāiejaucas citu valstu politikā, nav jāizjauc šo valstu kultūrvide, ka cilvēki ir spiesti pamest savu etnisko dzimteni.”

Eiropas Parlamenta vēlēšanām notiks pēc nepilnām trīs nedēļām – 25. maijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm