tv3.lv

Ēnu dienā skolēni uzzina, kas notiek TV3 Ziņu dienestā un radio “Star FM” studijā

Februāra vidū, kā ierasts, Latvijā notiek Ēnu diena, un 13. februārī vairāki tūkstoši skolēnu visas dienas garumā sekoja savas iespējamās nākotnes profesijas pārstāvjiem pa pēdām. Atsaucīgi bija dažādu jomu darba devēji, kas “ēnotājiem” ļāva ieskatīties parasti svešām acīm liegtās aizkulisēs.

TV3 Ziņu filmēšanas komandai darbs iesākās agri, kā allaž, liela interese skolēniem ir par darbu radio. “Star FM” studijā pie ētera personībām Jāņa Romanovska un Baibas Sipenieces-Gavares viesojas ne vien ēnas, bet arī grupa “Musiq”.

“Ja es bērnībā tiktu kāt savām zvaigznēm vai tiem cilvēkiem, kurus esmu iedomājusies kā savus varoņus, es būtu bijusi  pārlaimīga! Es domāju, ka Ēnu diena ir brīnišķīga jaunajiem cilvēkiem, es nekad neatsaku, nu, vienīgais, kad skaitlis iet pāri tā, ka studijā vairs nav vietas, tad es saku: “Nē, nē, nē, nākamgad”,” atklāj Sipeniece-Gavare.

Baiba arī stāsta, lai kļūtu par veiksmīgu radio diktoru, vajadzīga laba dikcija, izkopts balss tembrs, kā arī jābūt drošiem, uzstājoties publikas priekšā.

Liela interese jauniešiem bija arī par kanālu TV3 un LNT. “All Media Latvia” uzņēmumā dažādu profesiju pārstāvjus “ēnoja” 80 skolēni.

“Man liekas, ir svarīgi, ka Ēnu diena palīdz bērniem saprast, kas viņiem patiešām patīk un interesē. Mēs esam liels darba devējs, gribam parādīt, ka darbs medijā ir interesants, tas ir vispusīgs, tas nav tikai žurnālista darbs vai operatora darbs, kas ir tā redzamākā daļa, bet te ir ļoti plašas iespējas, sākot no programmētājiem līdz finansistiem,” norāda “All Media Latvia” vadītāja Baiba Zūzena.

Interese par Ēnu dienu tikai pieaug, šogad tajā piedalās 34 000 skolēni visā Latvijā. Lai arī pieprasītākās profesijas ir programmētājs, fizioterapeits un pilots, interese ir arī par stjuartiem, pavāriem un ārstiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi izvēlēties savu karjeru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm