EK Latvijai norāda uz regulas par teroristiska satura izplatīšanas ierobežošanu tiešsaistē nepildīšanu

Eiropas Komisija (EK) 26.janvārī ir nosūtījusi 22 Eiropas Savienības (ES) valstīm, tai skaitā Latvijai, vēstuli, ka tās nav izpildījušas konkrētus pienākumus, kas paredzēti regulā par teroristiska satura izplatīšanas ierobežošanu tiešsaistē, informēja EK.

29. janvārī 19:11

Vēstule nosūtīta Latvijai, Austrijai, Beļģijai, Bulgārijai, Čehijai, Dānijai, Grieķijai, Igaunijai, Itālijai, Īrijai, Kiprai, Lietuvai, Luksemburgai, Maltai, Nīderlandei, Polijai, Portugālei, Rumānijai, Slovēnijai, Spānijai, Somijai un Zviedrijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā skaidro EK, piemēram, šīs valstis nav izpildījušas prasību izraudzīties iestādi vai iestādes, kas atbild par izņemšanas rīkojumu izdošanu, un nav paziņojušas par šīm iestādēm EK, norādot publisku kontaktpunktu un paredzot noteikumus un pasākumus attiecībā uz sodiem juridisko pienākumu neizpildes gadījumā.

Teroristiska satura klātbūtne tīmeklī nopietni apdraud pilsoņus un sabiedrību kopumā, uzsver EK. Teroristi ļaunprātīgi izmanto internetu, lai izplatītu savus vēstījumus nolūkā iebiedēt, radikalizēt, vervēt un veicināt teroristu uzbrukumu veikšanu.

Kā uzsver EK, nesenie teroristu uzbrukumi ES teritorijā, piemēram, pēdējais uzbrukums, kas notika Bratislavā pērna gada 12.oktobrī, ir spēcīgi atgādinājumi par to, kāda loma teroristiskam saturam tiešsaistē ir šādu uzbrukumu plānošanā un veikšanā. Lai novērstu šo apdraudējumu, EK ir nākusi klajā ar virkni brīvprātīgu un leģislatīvu pasākumu un iniciatīvu ar mērķi palīdzēt mazināt terorisma draudus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm