tv3.lv

Dziesmu un deju svētku padomei jauns priekšsēdētājs

Ceturtdien jaunievēlētās Dziesmu un deju svētku padomes pirmajā sēdē par padomes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Mārtiņš Klišāns.

2019. gada 30. maijā 12:12

Sēdes laikā arī uzklausīts ziņojums par Mežaparka Lielās estrādes būvniecības procesu. Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) norādīja, ka visi darbi notiek atbilstoši grafikam un pat apsteidz tos par mēnesi. Būvnieki strādā arī pa nakti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Padome tikmēr vērsa īpašu uzmanību Brasas tilta problēmai, jo nākamgad notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Lai arī izskanējusi versija par jauna tilta celšanu, tas krietni apgrūtinātu skolēnu nokļūšanu Mežaparkā.

Jāpiebilst, ka jauno padomi veido kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, finanšu ministrs Jānis Reirs, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāve, deputāte Inguna Rībena, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Tāpat padomes sastāvā konkursa kārtībā izvēlēti Dziesmu un deju svētku procesā iesaistīto nozaru eksperti, kā arī nevalstisko organizāciju un kultūras centru virzītie pretendenti – koru mūzikas pārstāvji Mārtiņš Klišāns un Romāns Vanags, deju nozares pārstāves Santa Laurinoviča un Zanda Mūrniece, pūtēju orķestru nozares pārstāvis Jānis Puriņš, tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve Ilze Rimicāne, tautas mūzikas nozares pārstāve Iveta Tauriņa, tradicionālās kultūras nozares pārstāve Māra Mellēna, profesionālās mūzikas pārstāvis Jēkabs Jančevskis, pašvaldību kultūras centru pārstāvis Toms Upners, nevalstisko organizāciju pārstāve Mārīte Puriņa un Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāve Lilija Zobens.

Plašāk par padomē apspriesto uzzināsiet LNT Ziņās plkst. 20.00.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm