tv3.lv

Drošības policija aicina “Lattelecom” uz “atbildīgu rīcību”, izplatot “Kaspersky” antivīrusu

Drošības policija publiski reaģējusi uz problēmu par Krievijas uzņēmuma izstrādātu antivīrusa programmatūru, kuru Latvijā plaši izplata un lieto gan privātpersonas, gan valsts un pašvaldību iestādes.

2018. gada 11. decembrī 22:54

Reaģējot uz informāciju, ka tostarp arī uzņēmums “Lattelecom” aktīvi reklamē “Kaspersky” antivīrusu kā bezmaksas bonusu saviem produktiem, Drošības policija izplatījusi aicinājumu uzmanīties no Krievijā radītiem antivīrusiem. Valsts iestādēm neiesaka tādus lietot. Privātpersonām ieteikts aizdomāties par iespējamiem riskiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju par Krievijas īstenotajiem kiberuzbrukumiem pret ārvalstīm, Drošības policija valsts institūcijām rekomendē neizmantot programmatūras, kuru izcelsmes valsts ir Krievija vai kuru izstrādātāji ir tieši vai pastarpināti saistīti ar Krievijas komersantiem.

Savukārt iedzīvotājiem jāņem vērā, ka Krievijas specdienestiem ir ļoti plašas pilnvaras piekļuvei saglabājamiem datiem, ko uzkrāj Krievijas komersanti, tajā skaitā IT komersanti. Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju un Krievijas īstenotās naidīgās aktivitātes pret Rietumiem, Drošības policija aicina arī Latvijas komersantus uz atbildīgu rīcību pret Latvijas sabiedrību, izplatot šāda veida produktus.

TV3 ziņām “Lattelecom” pārstāvji atbildēja, ka nav bijuši informēti par drošības risku, lietojot šo antivīrusu programmatūru, un viņi sola vērsties Drošības policijā, lai saņemtu detalizētāku skaidrojumu.

Arī kibersargi “CERT.LV” un Satversmes aizsardzības birojs aicina ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību lietot Krievijā radītus IT drošības risinājumus. “Kaspersky” produktu izmantošana valsts iestādēs aizliegta vairākās Rietumvalstīs – tajā skaitā ASV un Lietuvā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm