tv3.lv

Divās reģionu slimnīcās aizņemtas gandrīz visas Covid‑19 pacientiem pārprofilētās gultas

Tukuma un Balvu slimnīcā aizņemtas gandrīz visas Covid-19 pacientiem pārprofilētās gultas, liecina Veselības ministrijas (VM) valdības sēdei apkopotā informācija.

11. janvārī 11:34

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā” ir aizņemtas 100% pašlaik pārprofilēto intensīvās terapijas gultu, Tukuma slimnīcā – 86%, SIA “Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā” – 81%, VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” – 80% un SIA “Jelgavas pilsētas slimnīcā” – 64% no intensīvās terapijas gultām Covid-19 pacientiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VM norāda, ka nedēļas laikā par 10% palielināts Covid-19 gultu skaits no 874 uz 957. Covid-19 pacienti papildus tiek ārstēti specializētajās slimnīcās. Pagājušajā nedēļā ir novērojams palielinājums kopējai Covid-19 pacientu gultu noslodzei.

Pagājušajā nedēļā 21 Neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcā brīvi bija 28% gultu. No kopējā gultu skaita 9% aizņēma Covid-19 pacienti, kamēr 63% gultu bija aizņemtas ar pārējo slimību pacientiem. Savukārt intensīvās terapijas gultu noslodze šajās slimnīcās arī pagājušajā nedēļā nav būtiski mainījusies. Joprojām ir aizņemti 65% intensīvās terapijas gultu.

Pēdējās nedēļas laikā terapijas gultu skaits samazinājies no 2171 uz 2166, no kurām ir aizņemti 82%. Novērojams terapeitisko gultu noslodzes pieaugums Rīgas, Vidzemes un Zemgales plānošanas reģionā, kur noslogojums pārsniedz 80%.

Kā vēstīts, svētdien Latvijas slimnīcās ievietoti 50 Covid-19 pacienti, savukārt astoņi pacienti izrakstīti, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

Slimību profilakses un kontroles centrs ziņoja par trim ar Covid-19 saistītie nāves gadījumiem, līdz ar to kopējais pacientu skaits slimnīcās ir palielinājies no 567 līdz 597 cilvēkiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No stacionāros esošajiem Covid-19 pacientiem 508 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 89 – ar smagu slimības gaitu.

Kopumā līdz šim no slimnīcām Latvijā izrakstīti 23 939 Covid-19 pacienti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm