tv3.lv

“Diemžēl, bet šis koks te nepaliks!” Saasinās cīņa par apstādījumiem Rīgā

“Atdodiet kokus!” Ar šādu saukli aktīvākie rīdzinieki cīnās par kokiem Rīgas centrā. Daudzi sociālo tīklu lietotāji noteikti ir pamanījuši aktīvistu fotogrāfijas ar zudušo koku tukšajām vietām un aktīvistu no jauna stādītiem kokiem, kas arī mistiski pazuduši.

2018. gada 23. aprīlī 8:21

Ietvē atvēlēta vieta kokam, taču tā ir tukša. Tieši šādās vietās vides aktīvisti jau vairākas dienas stāda koku stādus Rīgas centrā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpat netālu esošajā lielveikalā nopirktie koku stādi ātri vien kļūst par pilsētas ainavas sastāvdaļu, kas arvien straujāk sarūkot, norāda viens no koku stādīšanas akcijas autoriem.

“Lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka pēdējo 8 gadu laikā katru dienu tiek nocirsts viens koks vairāk nekā iestādīts,” atklāj vides aktīvists, organizācijas ”Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Oto Ozols.

Kopumā aizvadīto astoņu gadu laikā esot nocirsti un no jauna neiestādīti jau 2 500 galvaspilsētas koku.

Tāpat arī aktīvistu no jauna stādītie koki vairākkārt ir pazuduši, koku aizstāvjiem ir aizdomas par pašvaldības darbinieku neganto rīcību.

Oto Ozols
”Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis

Man liekas pilnīgi skaidrs, jo varēja redzēt, ka tas netika vienkārši izrauts, to garāmgājējs neizdarīja. Tā vieta bija smuki sakopta ar grābekli, to izdarīja pašvaldība.

To, vai visus kokus aizvāca pašvaldības darbinieki, pašlaik nav zināms, tomēr – vismaz vienā gadījumā aktīvistiem ir taisnība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jauniestādīto kociņu pie Brīvības pieminekļa ”Rīgas meži” pārstāvis sola aizvākt jau tuvākajā laikā. “Diemžēl, bet šis koks te nepaliks, jo gribas teikt iniciatīvas sācējiem – nu, pakonsultējaties, ne pilsēta, ne dārzu un parku dārznieki nav pilsētai naidnieki. Un mēs pateiktu, kur jūs šo darbu varētu veikt tā, lai tas būtu paliekoši,” atzīst ”Rīgas meži” pārstāvis Edgars Vaikulis.

Brīvības pieminekļa apkārtnē tiek veidota īpašas formas liepu aleja. Tās pakājē sastādītie ziedi veidos sveicienu Latvijai simtgadē. Kopā Rīgā ir plānots iestādīt 21 000 koku.

Lielais stādāmo koku skaits gan nonāks mežos, nevis pilsētā. Savukārt pilsētas teritorijā ”Rīgas mežu” pārstāvis sola vismaz simts jaunus kokus tuvākās nedēļas laikā.

Savukārt vietās, kur bijušās koku vietas ir aizliktas ar bruģi, esot nepiemērotas koku augšanai apakšzemes komunikāciju dēļ.

Vides aktīvisti to sauc par vienkāršu atrunāšanos.

Kuram taisnība, pilsētniekiem jālemj pašiem. Pretēji vides aktīvistiem, pilsētas mežu pārstāvis apgalvo, ka Rīgā, tai skaitā, pilsētas centrā koku skaits nesamazinās. Ja kādā vietā tie kāda iemelsa dēļ izpaliek, tad citur tiek iestādīti vairāki. Par katru atsevišķu gadījumu ir iespēja interesēties pašvaldībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm