tv3.lv

“Desmito tiesu” no Lucavsalas dārziņu ražas aiznes garnadži

Ik gadu vismaz desmito daļu dārziņos izaudzētās ražas piesavinās garnadži, atzīst aptaujāto mazdārziņu saimnieki.

2014. gada 2. septembrī 7:39

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gunta, kura jau vairākus gadus saimnieko dārziņā Lucavsalā, stāsta, ka šogad ir izdevies nosargāt dārzu no nelūgtiem viesiem. Tomēr pirms diviem gadiem garnadži aiznesuši sētas mietus.

Ģimenes dārziņa nomniece Gunta:
Vārtiņus ar ķēdi slēdzu ciet, un vēl lieku piekaramo atslēgu. Es vispār pa vasaras laikā naktīs guļu šeit.

Savukārt, Ruta, kura tāpat kā Gunta brīvprātīgi uzņēmusies dārziņu sargāšanu no zagļiem, stāsta, ka arī dzīvnieki nesmādē dārzos izaugušo – Lucavsalā bieži viesojas lapsas, stirnas un zaķi.

Šogad kopumā zādzību esot mazāk kā pērn, tomēr no diviem Rutas pārziņā esošajiem sirmgalvju dārziņiem garnadži aiznesuši praktiski visu ražu.

Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija ģimenes dārziņiem Rīgā iznomā vairāk nekā 1,7 miljonus kvadrātmetru platības. Ik gadu visvairāk zādzību tiek pastrādātas tieši Lucavsalā, kur ir aptuveni 500 dārziņu, liecina izpilddirekcijas dati. Ar pašvaldību kopumā ir noslēgti 1170 zemes nomas līgumi, un bieži vien dārziņu nomnieki informē direkciju par konstatētajām zādzībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas pārstāve Dace Dārta Kasparsone: Pārsvarā piesavinās instrumentus, bet ja jau paņem instrumentus, tad jau kaut ko no ražas arī paņem.

Šogad ģimenes dārziņos Lucavsalā garnadži nozaguši metāla lejkannas, žogu un metāla jumtu. Policija norāda, ka zādzības no dārziņiem ir neliela daļa no visa zādzību skaita, un policija par tām bieži vien nemaz neuzzina vai uzzina novēloti.

VP RRP Kriminālpolicijas pārvaldes pārstāvis Dāvis Ķepītis:Tās tendences daudzu gadu garumā nav mainījušās – lielākā daļa zādzību notiek ziemā, kad cilvēki tur nedzīvo un zādzības kā tādas tiek fiksētas salīdzinoši ilgā laika posmā pēc to izdarīšanas.

Policija novērojusi, ka atšķirībā no mājokļu zādzībām, kuras visbiežāk pastrādā teju profesionāli garnadžu grupējumi, tad dārza mājiņu apzadzēji ar īpašu meistarību neizceļas.

Lucavsalas dārziņu īpašniekiem pastiprināta uzmanība pievērsta pēc tam, kad Rīgas dome paziņoja par Lucavsalas zemes pārdošanu. Tas radīja mazdārziņu īpašnieku protesta vilni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs pauda viedokli, ka Lucavsalas dienvidu daļā joprojām valda ”džungļi” un lielākā daļa mazdārziņu ir pamesti. ”Pilsētas attīstības plānā šeit ir paredzēta daudzstāvu apbūve – biroju kompleksi, dzīvojamās mājas, atpūtas un izklaides centri. Ir pilnīgi dabiski, ka ar visa tā attīstību ir jānodarbojas privātiem investoriem,” domes lēmumu skaidroja N. Ušakovs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm