tv3.lv

Deputāti sola jaunas krimināllietas OIK sāgā

2019. gada 15. jūlijā 19:01

Skaļi paziņojumi izskanējuši no Saeimā darbu sākušās OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas. Komisijas darbs varētu novest pie jaunām krimināllietām. Par nelikumībām liecinot komisijas rīcībā nonākuši dokumenti, ar kuriem paredzēts iepazīstināt Ģenerālprokuratūru.

OIK sāgas izmeklēšana Saeimā turpinās gausi. Lai arī paraksti par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi tika savākti maija sākumā, divos mēnešos komisija uz pilnvērtīgu darba sēdi sanākusi tikai otro reizi.

Šodien tika nolemts nosūtīt vairākus desmitus jautājumu par zaļās enerģijas atbalsta sistēmu premjeram, ekonomikas un iekšlietu ministram. Savukārt ģenerālprokuroram lūgts darbam komisijā deleģēt prokuroru, jo esot sagaidāmas jaunas krimināllietas.

“Jā, mums ir pamatotas aizdomas par jaunām krimināllietām. Par šīm aizdomām es gan pašreiz nerunāšu,” pauda OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja Ieva Krapāne (KPV LV).

Viņa atklāja, ka runājusi ar uzņēmējiem, kuri esot gatavi atklāt OIK sistēmas aizkulises. No Krapānes kolēģiem noprotams, ka runa ir par pētījumiem, kuros pētīta OIK ietekme un kuri, iespējams, organizēti negodprātīgi. Tikmēr opozīcija Krapānei pārmeta vienpersonisku ekspertu izvēli un pārāk gausu darbošanos.

Atbildes uz amatpersonām nosūtītājiem jautājumiem Saeimas izmeklētāji gaidīs mēnesi, līdz augsta vidum.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm