Deputāti naski iesniedz degvielas čekus. Rekordists par valsts naudu nobraukājis 635 eiro mēnesī!

Saeimas deputāti decembrī kopumā saņēmuši vairāk nekā 17 000 eiro transporta izmaksu kompensācijās. Saeimas mājaslapā atrodamie jaunākie dati par deputātu transporta kompensācijām ir tieši par decembri. Rekordists ir “saskaņietis” Ivans Ribakovs, kurš iesniedzis čekus par 635 eiro, ko mēneša laikā iztērējis degvielā.

2017. gada 12. februārī 10:21

Deputāti par kompensācijām runā nelabprāt, piemēram, Valdis Kalnozols pat uzskata, ka pēc amerikāņu standartiem uzskatāms par mazturīgu. Netrūkst arī tautas kalpu, kuri principiāli atsakās no valsts naudas un pārvietojas par saviem līdzekļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sadalot kopējās transporta kompensācijas uz visiem deputātiem, vidēji viens tautas kalps decembrī pieprasījis 175 eiro. Topa augšgalā ir galvenokārt ZZS deputāti. Kā jau zemniekiem pienākas, daudzi dzīvo ārpus Rīgas, tādēļ arī piesakās kompensācijai. Edgars Putra par degvielu decembrī pieprasījis 452 eiro, Augusts Brigmanis ar 547 eiro, Valters Dambe 557, Artis Rasmanis – 581, Guntis Kalniņš 603 eiro. Nepārspējami pirmajā vietā ierindojas “saskaņietis” Ivans Ribakovs, kurš decembrī par nodokļu maksātāju naudu transporta izdevumu kompensācijā saņēmis 635 eiro. Viņš nenoliedz, ka ikdienā pārvietojas ļoti daudz, sevišķi pa Latgali, kur dzīvo.

– Divas, trīs reizes nedēļā. “Feisbukā” manā ir rakstīts, ka šonedēļ biju Dagdā, Ilūkstē.
– (Jautājums) Kāds jums transportlīdzeklis? Ar lielu patēriņu?
– Man? Land Curiser. Protams, jā. Neteiksim, ka ļoti dārgs, bet jauna mašīna.
– (Jautājums)Braucat pie vēlētājiem?
– Uz darbu, mājām, pa Latgali.

Land Cruiser oficiālā dīlera mājaslapā norādīts, ka auto vidējais patēriņš ir 10,8 litri uz 100 kilometriem. Tātad 100 kilometri izmaksā aptuveni 12,5 eiro. Par degvielu 635 eiro vērtībā, ar konkrēto auto var nobraukt 5000 kilometru. Šāds attālums ir lielāks, nekā no Rīgas līdz Parīzei un atpakaļ. 16 deputāti nav pieprasījuši necik. Piemēram, Jānis Urbanovičs, Einārs Cilinskis, Laimdota Straujuma, Inguna Sudraba un citi.

Nedaudz mazāk par vidējo summu, proti, 115 eiro par decembrī notērēto degvielu pieprasījis bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss:

Kategorijas tiek dalītas atkarībā no tā, cik tālu deputāti dzīvo. Es dzīvoju Rīgas rajonā, vairāk nekā 25 km no Rīgas, pēc fakta, tiek šādas kompensācijas maksātas. Tie, kas dzīvo tālāk, piemēram, Latgalē, kompensācijas ir būtiski lielākas. Tā ir normāla prakse, un faktiski vienīgās kompensācijas, kas tiek piešķirtas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daļa deputātu uz jautājumu par transporta kompensācijām jūtas teju vai personiski aizvainoti. Piemēram, Valdis Kalnozols, kurš decembrī par transportu pieprasījis 115 eiro:

(Jautājums) Kā jums šķiet, ir kaut kādi griesti šīm izmaksām jānosaka?

– Es jums teikšu savādāk. Man ir pieredze pasaulē. Amerikā es ar savu Saeimas deputāta algu tieku klasificēts kā mazturīga persona, kurai pienākas valsts apmaksāts advokāts. Tā ir atbilde uz jautājumu par transporta izmaksām.

Pieticīgāko braucēju galā ierindojas Rihards Kols ar 65 eiro, Vitālijs Orlovs ar 54 eiro, Aleksejs Loskutovs ar 41 eiro. Vismazāko kompensāciju 37 eiro apmērā pieprasījusi Solvita Āboltiņa:

Jebkuru no šīm kompensācijām vari saņemt tikai tad, ja piestādi attaisnojošus dokumentus. Tas nenozīmē, ka vari atnest visu ģimenes locekļu čekus. Čekam jābūt personificētam, ar personas kodu. Protams, ja grib krāpties, var atrast veidu. Es dzīvoju Rīgā, nebraucu tālu.

2014. gadā Nekā personīga ziņoja, ka toreiz vēl zaļzemnieku rindās esošā Saeimas deputāte Iveta Grigule speciāli bija deklarējusies Krapes novadā, lai mēnesī saņemtu 520 eiro par degvielas izdevumiem, lai gan patiesībā dzīvoja pusstundas braucienā no Rīgas. Jāpiemin, ka bez transporta kompensācijām deputātiem, kas deklarējušies ārpus Rīgas, pienākas arī dāsnas dzīvokļa īres kompensācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dāsnāko transporta kompensāciju Top 6, 2016. gada decembrī

Ivans Ribakovs 635
Guntis Kalniņš 603
Artis Rasmanis 581
Valters Dambe 557
Augusts Brigmanis 547
Edgars Putra 452

Deputāti, kuri par transportu decembrī nav pieprasījuši neko

Einārs Cilinskis
Lolita Čigāne
Jānis Urbanovičs
Laimdota Straujuma
Inguna Sudraba
Gaidis Bērziņš
Ojārs Ēriks Kalniņš
Janīna Kursīte-Pakule
Gunārs Kūtris
Ilmārs Latkovskis
Inese Lībiņa-Egnere
Romāns Mežeckis
Ināra Mūrniece
Vladimirs Nikonovs
Ingūna Rībena

Pilns saraksts: http://saeima.lv/at_12/2016/Kompens_2016.htm

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm