tv3.lv

Deglava tilta balstos atklāti defekti; no trešdienas to nedrīkstēs šķērsot transports, kura masa pārsniedz 30 tonnas

Nesošo konstrukciju bojājumu dēļ Būvniecības valsts kontroles birojs licis pārtraukt remonta darbus uz Augusta Deglava tilta Rīgā. No trešdienas spēkā stāsies arī ierobežojumi transportam, kura pilnā masa ir virs 30 tonnām. Lai izprastu tālāko rīcību, otrdienas pēcpusdienā Rīgas domē tika sasaukta sanāksme.

2019. gada 9. aprīlī 20:24

Deglava tilta rekonstrukcijas izmaksas neplānoti sadārdzināsies. Tā kā to noskaidrošot tuvāko nedēļu laikā, kad ekspertīzē skaidros, cik būtiski tilta balsti ir bojāti. Vislielākie defekti un problēmas esot trīs nesošajās konstrukcijās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Protams, tas nenozīmē, ka nekas nav jādara ar pārējiem, bet kritiskākā situācija ir trīs balstos,” saka Rīgas domes Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Nesošo konstrukciju remonts nebija iekļauts līdzšinējās pārbūves plānā, jo par 4,7 miljoniem eiro atjauno tikai augšējo daļu – brauktuves segumu, izbūvē jaunas ietves, veloceļu, barjeras un ietvju margas.

Deglava tilta balstu slikto tehnisko stāvokli iepriekš neesot bijis iespējams noskaidrot, – stāsta Rīgas domē, jo pirms tam zem tilta atradusies noliktava, un balsti bijuši paslēpti kā šo telpu starpsiena.

Domē noliedz izskanējušās bažas, ka tilta apsekojums vēl pirms remonta sākšanas veikts apzināti pavirši, lai projekta izmaksas mākslīgi sadārdzinātu procesa gaitā kāda interesēs, kad vairs nav atpakaļceļa.

“Viņiem tika dots minimālais uzdevums, nevis pilnā rekonstrukcija. Apakštilta izpēte viņiem parādījās tikai tad, kad bijām pieņēmuši lēmumu lūgt institūcijas atbrīvot noliktavu telpas, un tad arī pavērās šis skats, kas bija starp divām sienām,” stāsta RD SD projektu vadības pārvaldes vadītāja Rudīte Reveliņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domē neizslēdz iespēju, ka tagad līdz ar tilta balstu problēmu atklāšanu, varētu izsludināt jaunu iepirkumu konkursu, ja esošais darbu veicējs, lietuviešu uzņēmums ”Kauno tiltai” to nespēs veikt.

“Par ekspertīzi – tās noteikti ir papildu izmaksas, un tālāk jau skatīsim, cik papildu līdzekļi nepieciešami remonta darbiem,” secina Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks (S).

Satiksmes ierobežojumi uz Deglava tilta sāksies trešdien ar liegumu pārvietoties transporta līdzekļiem masā virs 30 tonnām. Tas gan neattieksies uz sabiedrisko transportu.

“Ieviestie transporta līdzekļu masas ierobežojumi uz sabiedrisko transportu neattiecas, jo gan trolejbusi, gan autobusi, kas kursē pāri šim pārvadam, ir zem šī svara,” skaidro RD Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Rīgas domē mierina, ka tilts nevarot iebrukt. Satiksmes ierobežojumi pieņemti, lai vienkārši samazinātu slodzi.

Plašāk par tēmu – LNT Ziņu sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm