tv3.lv

Daugavpils reģionālajā slimnīcā 400 pacientiem veikta rentgena diagnostika ar mākslīgā intelekta palīdzību

Daugavpils Reģionālā Slimnīca (DRS) ir pirmā Latvijā, kas sākusi izmantot rentgena attēlu nolasīšanas palīgu – ”Gleamer BoneView” programmatūru, kas darbojas kā sekundāra pārbaude līdzās radiologu darbam, un ievērojami palīdz samazināt kļūdu risku diagnostikā un ekonomē ārstu un pacientu laiku.

24. maijā 13:54

DRS mēnesī vidēji 71 pacientam nepieciešams sniegt rentgena pakalpojumus. Laiks šajos gadījumos ir ļoti nozīmīgs, jo pacienti ar sāpēm nevar gaidīt garās rindās neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļās. Ieviestā programmatūra būtiski paātrina šo pacientu aprūpes iespējas, palīdzot ārstiem uzstādīt diagnozi daudz precīzāk un ātrāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

DRS dati liecina, ka ar programmatūras palīdzību mediķiem mēnesī izdevies ietaupīt aptuveni 3,5 stundas laika, ko iespējams veltīt citu pacientu aprūpei, jo viena rentgena apstrādes laiks samazinājies vidēji par trim minūtēm. Tādējādi pusgada laikā 400 pacientu aprūpē ietaupītais laiks bijis 21 stunda jeb divas ar pusi darba dienas.

Nataļja Gončārova
DRS Radioloģijas nodaļas vadītāja

“Slimnīcā šobrīd aptuveni 90% gadījumu no radioloģijas nodrošināto pakalpojumu īpatsvara paralēli izmantojam arī “BoneView” programmatūru. Pārsvarā tā tiek lietota traumpunktā un traumatoloģijas nodaļas rentgenogrāfijā pacientu traumu gadījumos. Pusgada rezultāti liecina, ka šīs programmatūras izmantošana ievērojami samazina speciālistu veltīto laiku attēlu aprakstiem, un kas vēl būtiskāk – arī kļūdu daudzumu, jo nereti palīdz ievērot vairākus lūzumus.”

Viņa uzsver, ka ārsta acis un cilvēka intelekts nav aizstājams, taču mākslīgā intelekta asistēšana speciālistiem ir neaizvietojama nākotnes medicīnas sastāvdaļa.

“BoneView” sistēma ir apstiprināta klīniskai lietošanai gan pieaugušo, gan bērnu izmeklējumiem un palīdz samazināt diagnostikā garām palaistu lūzumu skaitu par 30%, liecina pētījums. Tādējādi ar tās palīdzību veselības aprūpes speciālisti var būt pārliecināti, ka sasniedz gandrīz ideālu rezultātu diagnostikas interpretācijā.

Patlaban inovatīvās attiecīgās sistēmas testa periodu uzsākušas arī Jēkabpils reģionālā slimnīca un Ziemeļkurzemes slimnīca, un interesi par sistēmas ieviešanu praksē izrāda Vidzemes un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“BoneView” ir medicīniska programmatūra, kas paredzēta asistēšanai radiologiem un neatliekamās palīdzības ārstiem, interpretējot traumu rentgena attēlus, izmantojot mākslīgā intelekta tehnoloģiju. Risinājums tiek integrēts esošajos diagnostikas procesos un darbojas kā sekundārā pārbaude, lai izvairītos no kļūdām diagnostikā un rādījumu prioritizēšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm